Aktualności

Pielgrzymka dla licealistów

Działająca w naszej parafii grupa młodzieży licealnej „Ster” zaprasza na kilkugodzinną pielgrzymkę do Archidiecezjalnego Seminarium Misyjnego Redemptoris Mater na Młocinach w najbliższą niedzielę, 21 maja.

Będziemy jechać komunikacją miejską (prosimy zabrać bilety/kartę miejską). Zbiórka o godz. 15.00 przed budynkiem Instytutu Jana Pawła II, powrót do parafii przewidujemy około godz. 18.30.

Seminarium Misyjne Redemptoris Mater powstało 33 lat temu na prośbę kard. Józefa Glempa, prymasa Polski, żeby wzbudzić ducha misyjnego do Nowej Ewangelizacji zarówno w naszej archidiecezji, jak i na całym świecie.

Będziemy zwiedzać szczególnie Kościół seminaryjny pw. NMP Królowej Polski ozdobiony pięknymi malowidłami Kiko Argüello i jego ekipy malarskiej z Drogi Neokatechumenalnej. Wśród księży, którzy ukończyli formację w tym seminarium są nasi byli wikariusze: ks. Kazimierz Fiećko i ks. Jarosław Kotula, a aktualnie posługuje w naszej parafii ks. Elia Callegarin.