Aktualności

Zaproszenie na procesję Bożego Ciała

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa procesja z naszego kościoła wyruszy po Mszy świętej o godzinie 10.30.

Zapraszamy do udziału wszystkich Parafian i Gości. Zachęcamy, by dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, wzięły udział w procesji w uroczystych strojach.

Poniżej uproszczony porządek procesji. Do bielanek zaliczają się wszystkie dziewczynki, które chcą sypać płatki kwiatów. Najmłodszym proponujemy przygotowanie własnych koszyczków z płatkami; natomiast starsze, które będą w stanie poradzić sobie z prezentowanym na drugiej ilustracji sposobem sypania płatków, nie przynoszą koszyków. Skauci Europy (wśród nich tzw. wilczki, czyli najmłodsi skauci), poniosą wprowadzone w ubiegłą niedzielę – Święto Dziękczynienia – relikwie bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Skauci wraz z niektórymi mamami bielanek odpowiadają za porządek procesji.

Porządek Mszy świętych w Boże Ciało: 8.00, 9.00, 10.30, po procesji (około 13.00), 19.00, 20.30.