Aktualności

II Festiwal Współistnienie

Od 7 do 9 września 2023 roku w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się II Festiwal Międzykulturowy „Współistnienie”. W trzydniowym festiwalu wezmą udział prof. dr hab. Maria Pomianowska & Yu Mingjie, Józef Skrzek i MILO Ensemble.

Festiwal jest formą artystycznego dyskursu różnych kultur, które przez wieki rozwijały się na terenach Rzeczypospolitej. Celem Festiwalu jest przypomnienie i pokazanie wpływu mniejszości narodowych na kształtowanie się polskiej kultury i tożsamości. 

Podczas poprzedniej edycji podróżowaliśmy przez świat dźwięków muzyki tatarskiej, ormiańskiej, żydowskiej, muzyki źródeł oraz innych muzycznych tradycji i estetyk. Tegoroczny festiwal skupi się na prezentacji różnorodnych tradycji muzycznych mniejszości narodowych i etnicznych dawnej i współczesnej Polski.

PROGRAM FESTIWALU

7 września, godz. 19.00 – Koncert prof. dr hab. Marii Pomianowskiej i Yu Mingjie „Amber&Silk project
8 września, godz. 19.00 – Koncert solowy Józefa Skrzeka
9 września, godz. 19.00 – Koncert MILO Ensemble

Honorowym Patronem Festiwalu jest Wiceminister MKiDN, Sekretarz Stanu dr Jarosław Sellin. Patronami medialnymi Festiwalu są TVP Kultura i Radio Wnet.