Aktualności

Porządek nabożeństw 1 i 2 listopada

UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
1 listopada 2023

Msze święte o 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
Procesja żałobna z odczytywaniem wypominek i koronką do Miłosierdzia Bożego po Mszy świętej o 19.00.

DZIEŃ ZADUSZNY – WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH
2 listopada 2023

Msze święte o 7.00, 12.00 i 18.00.
Procesja żałobna z odczytywaniem wypominek i różańcem po Mszy świętej o 18.00.
Tego dnia przypada także pierwszy czwartek miesiąca – Godzina Święta po procesji żałobnej.

1 i 2 listopada kancelaria parafialna będzie nieczynna.


Za nawiedzenia cmentarza od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod zwykłymi warunkami. Są nimi: spowiedź sakramentalna (lub pozostawanie w stanie łaski uświęcającej), przyjęcie danego dnia Komunii Świętej, odmówienie dowolnej modlitwy w intencjach papieskich, brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, choćby powszedniego. Ponadto, odpust zupełny przy zachowaniu tych samych warunków można uzyskać za nawiedzenie kościoła lub kaplicy w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny oraz odmówienie modlitwy “Ojcze nasz” i “Wierzę w Boga”. Odpust to darowanie przed Bogiem kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy.

W dniach 1–8 listopada otwarty będzie dla wszystkich odwiedzających Świątynię Panteon Wielkich Polaków, który także ma charakter cmentarza.