Aktualności

Ogłoszenia parafialne (24.12.2023)

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU B (WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA)

  • Dziś Wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte w naszej Świątyni o 8.00, 9.00, 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy o 19.00 i 20.30. Zachęcamy, by w czasie wieczerzy wigilijnej zachować zwyczaj wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, łamania się opłatkiem, śpiewu kolęd oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  • Opłatki są jeszcze dostępne w zakrystii.
  • Nie będzie dziś wspólnej Koronki do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy.
  • Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego. O północy „Pasterka”, po której podzielimy się opłatkiem w naszej wspólnocie parafialnej. Ofiary złożone podczas tej Mszy na tacę przeznaczone będą na Dom Samotnej Matki w Chylicach. Pozostałe Msze o 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30 (nie będzie Mszy o 8.00).
  • W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (wtorek) – Święto Św. Szczepana. Msze święte o 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30 (nie będzie Mszy o 8.00).
  • Na najbliższy piątek (29 grudnia) kard. Kazimierz Nycz udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zalecił jednocześnie „aby korzystający tego dnia z dyspensy ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego oraz podjęli zgodnie z własnym wyborem formę zadośćuczynienia przez wypełnienie uczynków miłości, bądź ofiarowanie jałmużny”. 
  • W piątek zapraszamy na „Wieczór Chwały”. Rozpoczęcie Mszą świętą w Świątyni o 18.00. Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa uwielbienia. Modlitwę o uzdrowienie poprowadzi Marcin Zieliński. W czasie spotkania nie będzie sprawowany sakrament spowiedzi.
  • W sobotę o 12.00 ks. kard. Kazimierz Nycz będzie przewodniczył Mszy świętej w intencji małżeństw obchodzących jubileusze ślubu.
  • W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny, a zarazem ostatni dzień roku kalendarzowego. Msze święte o 8.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 19.00 (nie będzie Mszy o 20.30). Msza święta o 19.00 będzie sprawowana w intencji dziękczynno-przebłagalnej za mijający rok. Intencje na tę Mszę można składać w zakrystii i do puszki przy kaplicy Najświętszego Sakramentu.
  • W Nowy Rok Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte o 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30 (nie będzie Mszy o 8.00).
  • W okresie poświątecznym, do 1 stycznia o spowiedź można poprosić kapłana sprawującego Mszę świętą przed lub po jej zakończeniu.
  • Trwają zapisy na „Kolędę”, z którą będziemy odwiedzać naszych parafian tradycyjnie po Świętach Narodzenia Pańskiego. Zapisy w kancelarii, zakrystii i przez >> stronę internetową parafii.
  • Młodzież ze szkół ponadpodstawowych zapraszamy na spotkania grupy „STER” w niedziele o 17.30 w budynku Instytutu Jana Pawła II. Kolejne spotkanie po Nowym Roku.
  • Następne spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego Ryba w piątek 12 stycznia 2024 o 20.00 w Instytucie Jana Pawła II.

Dodatkowe informacje i zapisy na wydarzenia organizowane przez Zespół Łączy Nas Parafia pod adresem e-mail: laczynasparafia@gmail.com

  • Wszystkich chętnych do przyłączenia się do Wolontariatu Łączy Nas Parafia zapraszamy do kontaktu. Wydajemy zaświadczenia o odbyciu wolontariatu.

  • Msze święte w niedziele o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
  • W okresie poświątecznym, do 1 stycznia o spowiedź można poprosić kapłana sprawującego Mszę świętą przed lub po jej zakończeniu.
  • W niedziele o 15.00 zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w poniedziałki w godz. 19.30–20.00 (wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym).
  • We wtorki zapraszamy na Msze święte o 18.00, podczas których wypraszamy potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.
  • W każdy czwartek po wieczornej Mszy świętej o 18.00 odprawiane jest nabożeństwo do Opatrzności Bożej.
  • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
  • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji  o zdrowie duszy i ciała, a także o pokój dla świata. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, w soboty o 11.30.
  • Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii górnej po każdej Mszy świętej lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Aktualnie intencje przyjmujemy do końca marca 2024.
  • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy świętej z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.
  • Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci (typu hulajnogi, rowerki) zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni lub przed wejściem do Świątyni.
  • Dziękujemy za wszystkie ofiary przesyłane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać! 
  • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej