Aktualności

Porządek nabożeństw w Środę Popielcową

14 lutego 2024 przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna w Kościele okres Wielkiego Postu – czas przygotowania do Świąt Paschalnych. Zachęcamy do wspólnego przeżywania tego dnia w naszej Świątyni.

MSZE ŚWIĘTE: 7.00, 10.00, 12.00, 18.00, 20.00

RÓŻANIEC: 12.45
KORONKA DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO: 15.00
DROGA KRZYŻOWA: 17.00
GORZKIE ŻALE: 19.00

Posypanie głów popiołem na każdej Mszy świętej. Możliwość spowiedzi podczas każdej Mszy świętej.

W Środę Popielcową osoby między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły – można zjeść trzy posiłki, w tym tylko jeden do syta. Wszystkie osoby powyżej 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W Środę Popielcową kancelaria parafialna będzie nieczynna.

Od 14 lutego zajdą też zmiany w komunikacji wokół Świątyni Opatrzności Bożej, w związku z budową tramwaju na Wilanów. Wszystkich dojeżdżających do nas autem, zachęcamy do zapoznania się z >> informacją.


Tego dnia nasza Świątynia jest Wielkopostnym Kościołem Stacyjnym. Mszy świętej o 20.00 będzie przewodniczył i wygłosi homilię kard. Kazimierz Nycz, arcybiskup metropolita warszawski. Zachęcamy by także w kolejnych dniach Wielkiego Postu podążać szlakiem kościołów stacyjnych.