Aktualności

Zaproszenie na spektakl

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Teatru, w niedzielę 24 marca o godz. 13.00 serdecznie zapraszamy do Centrum Kultury Wilanów przy ul. Kolegiackiej na spektakl pt.: „Gdyby Adam był Polakiem” przygotowany przez dzieci i młodzież z grupy teatralnej „Lolek”. To pierwsze wyjazdowe przedstawienie grupy, bardzo prosimy więc o wsparcie ich swoją obecnością i gorący aplauz za trud włożony w przygotowania.

Przedstawienie pt.: „Gdyby Adam był Polakiem” to spektakl przygotowany dla młodych, ale i starszych widzów. Widowisko składa się w większości z miniatur dramatycznych Teatrzyku Zielona Gęś Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Na scenie będzie można dodatkowo obejrzeć adaptację skeczu klasyki polskiego kabaretu „Kabaretu Dudek”. W przygotowanych krótkich scenkach aktorzy, jak w krzywym zwierciadle ukażą skłonności i dalekie od ideału postawy dorosłych. Podczas przedstawienia będzie można zobaczyć m.in. bardzo zabawny, ale nieco zmieniony bieg wydarzeń przy odkryciu Ameryki oraz osobiście poznać osiołka Porfirona i psa Fafika. Wcielając się natomiast w postacie Kuby i Rapaporta, dzieci zilustrują jak jedno krótkie słowo może wpłynąć na przebieg całej rozmowy.

Grupa teatralna „Lolek” to grupa zrzeszająca młode talenty z Miasteczka Wilanów prowadzona przez ruch Łączy Nas Parafia przy Świątyni Opatrzności Bożej. Jej powstanie jest odpowiedzią na prośby dzieci, które odkryły swoje talenty rok temu podczas realizacji przedstawienia o dzieciństwie św. Jana Pawła II pt.: „Lolek” i postanowiły regularnie się spotykać i doskonalić swoje zdolności aktorskie.