Aktualności

Zaproszenie na koncert

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 7 kwietnia o 13.15 zapraszamy na koncert charytatywny “Budujmy mosty, podajmy sobie ręce”. W koncercie wystąpią m.in. nasz parafialny Chór Canticum Gratiorum, Cecylia Steczkowska, Basia Pospieszalska, Chór Uczniów i Absolwentów z XXVII LO im. Tadeusza Czackiego oraz dzieci i młodzież z wilanowskich i ursynowskich szkół. W trakcie koncertu będzie okazja do nabycia słodyczy, a dochód z ich sprzedaży planujemy przeznaczyć na dwa cele:

CEL PIERWSZY(BUDUJMY MOSTY) – uruchomienie Wilanowskiego Świetlika
Budując mosty, chcemy stworzyć dobre miejsce na mapie Wilanowa. Marzymy o wykreowaniu pozytywnej przestrzeni, w której każdy młody mieszkaniec naszej dzielnicy znajdzie coś dla siebie – może to będzie interesujący warsztat, fajna gra planszowa, solidna pomoc w nauce czy też ciekawa i inspirująca relacja z drugim człowiekiem. Udało nam się zgromadzić grupę fantastycznych animatorów, nauczycieli, studentów i pasjonatów, chętnych uczynić nasze dzieci dobrze zajętymi. Do naszej inicjatywy przyłącza się również Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Centrum Kultury Wilanów. Podczas wspólnych spotkań chcemy również tworzyć więzi, rozwijać umiejętności społeczne, dbać o relacje. Pragniemy aby “Wilanowski Świetlik” stał się alternatywą dla samotności, która dotyka dzisiejsze młode pokolenie. Chcemy wystartować pod koniec kwietnia. Na początku raz w tygodniu we wtorki od 15.00 do 19.00.

CEL DRUGI (PODAJMY SOBIE RĘCE) – wsparcie wspólnot chrześcijańskich w Hajfie i Latrun
Podając ręce chcemy przekazać drugą połowę środków finansowych zebraną podczas koncertu do dwóch wspólnot w Izraelu – z Haify i Latrun – tworzących jedną parafię. Wśród jej członków jest około 500 stałych parafian, a także wielu migrantów i cudzoziemców przyjeżdżających do Ziemi Świętej na jakiś czas (głównie z Ukrainy, Rosji, Białorusi, ale też z Łotwy, Estonii, Kazachstanu i Tadżykistanu). W związku z działaniami zbrojnymi w strefie Gazy oraz odebraniem miejsca modlitwy jednej ze wspólnot, zaistniała pilna potrzeba przeniesienia jej z Latrun do Emaus. Na ten cel Wspólnota Błogosławieństw podarowała salę, która jednak wymaga remontu. Dodatkowo z uwagi na fakt, że parafianie to przeważnie ludzie niezamożni, potrzebny jest również nieustający wkład finansowy parafii na pomoce duszpasterskie dla dzieci oraz na organizację jakichkolwiek pielgrzymek (na razie wewnątrz Izraela).

W realizacji tych celów można pomóc już dziś, przyłączając się do zbiórki słodyczy, które w Niedzielę Bożego Miłosierdzia zostaną rozprowadzone podczas koncertu w formie paczek i jako cegiełki wesprą powyższe inicjatywy. Od 2 kwietnia do 5 kwietnia można przynieść słodycze do punktu znajdującego się w Cafe Plakatówka przy ul. Hlonda 2 (zaraz za pocztą) i wrzucić je do specjalnie przygotowanego na ten cel pojemnika. Łakocie na ten cel można również zostawić w zakrystii po każdej Mszy świętej.