Chór Canticum Gratiorum

Zespół Wokalno-Instrumentalny Canticum Gratiorum przy Sanktuarium Opatrzności Bożej w Wilanowie

Zespół istnieje od 2012 r. i funkcjonuje jako jedna ze wspólnot parafialnych zrzeszająca ludzi zafascynowanych muzyką religijną i śpiewem jako formą modlitwy chwały, uwielbienia i dziękczynienia. W zespole śpiewają zarówno amatorzy jak i profesjonaliści.

Z zespołem obecnie związani są chórzyści i muzycy z naszej wspólnoty parafialnej ale śpiewają i grają z nami osoby także z innych, sąsiednich lub dalszych parafii, które chcą poprzez muzykę dziękować Bogu za Jego Opatrzność.

Oprócz posługi podczas Mszy świętych niedzielnych, uroczystości i ważniejszych świąt w kalendarzu liturgicznym, zespół  regularnie śpiewa także podczas Mszy św. dla Darczyńców Świątyni Opatrzności Bożej, wspólnoty wiernych anglojęzycznych a w ostatnich latach podczas uroczystości Dnia Dziękczynienia. Na prośbę Parafian uczestniczyliśmy również wielokrotnie w liturgii sakramentów (śluby, chrzty, bierzmowanie, msze prymicyjne).

Zespół gościnnie posługuje także w innych kościołach, gdzie zwykle po czynnym uczestnictwie w Mszach św. odbywały się koncerty Canticum Gratiorum.

W najbliższym czasie zaśpiewamy:

• w środę 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Mszy św. o godz. 18.00 zaśpiewamy Akatyst ku czci Bogurodzicy.

ZAPRASZAMY na nasz kanał na YOUTUBE

Spotykamy się we wtorki o godz. 19.00 (tenory, basy) i 20.00 (soprany, alty)
oraz w czwartki o godz. 19.00 (cały chór) w sali Instytutu Papieża Jana Pawła II.
We wtorki również  indywidualne zajęcia z emisji głosu.

Nabór do zespołu jest wciąż otwarty. Zapraszamy serdecznie młodzież i dorosłych. Dołącz do nas! Wspólnie budujmy zespół muzyczny godny tego szczególnego miejsca – Sanktuarium Opatrzności Bożej!