Aktualności

Ogłoszenia parafialne (30.01.2022)

 

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

 • 30 stycznia 2022 r.
 • Dziś w ostatnią niedzielę stycznia przypada 69. Światowy Dzień Trędowatych pod hasłem „ Wiara bez uczynków martwa jest”.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 15.00.
 • Zachęcamy do wspólnejmodlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy św. z wyjątkiem I i II soboty miesiąca (wtedy o godz. 11.15)
 • W środę obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek. Liturgia po raz ostatni ukazuje Chrystusa jako Dzieciątko. Msze św. o godz. 7.00, 12.00 i 18.00. Poświęcenie gromnic tylko na początku każdej Mszy św. 
 • Drugi lutego to także Dzień Życia Konsekrowanego poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zgromadzeniach zakonnych, stowarzyszeniach życia apostolskiego i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich podczas naszej modlitwy. Taca z Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00 zostanie przeznaczona na zakony klauzurowe.
 • I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie oraz zakonne z naszej parafii. Po niej Godzina Święta czyli wspólna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 • I piątek miesiąca możliwość spowiedzi rano, w południe i od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe i adoracja do Mszy św. o godz. 20.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do godz. 21.00 (adoracja w kaplicy Najświętszego Sakramentu). W tym czasie będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O pierwszym piątku szczególnie przypominamy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom.
 • W I sobotę miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.15. Zapraszamy wszystkich czcicieli Niepokalanego Serca Matki Bożej, a szczególnie Koła Żywego Różańca i Rycerzy Niepokalanej. Wspólny śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP rozpocznie się o godz. 10.50. Po Mszy św. spotkanie Kół Żywego Różańca, przyjęte będą nowe osoby do Róży św. Józefa
 • W sobotę przypada także wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Poświęcenie chleba i wody na Mszy św. o godz. 12.00. Prosimy o przyniesienie własnych chlebów i butelek z wodą.
 • Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpoczniemy 15 lutego. Spotkania odbywać się będą we wtorki o godz. 19.30. Nie trzeba się wcześniej zapisywać, należy przyjść na pierwsze spotkanie. Prowadzony będzie w formie 10 konferencji. Odpowiedzialnym jest ks. Piotr Celejewski.
 • Rycerstwo Niepokalanej serdecznie zaprasza w przyszłą środę 9.02.  po różańcu do kaplicy Najśw. Sakramentu na comiesięczne spotkanie formacyjne; temat konferencji  „Arka Przymierza”.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.
 • Intencje mszalne można zamawiać w górnej zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach urzędowania kancelarii. Na razie intencje przyjmujemy do czerwca.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.
 • Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną. Bóg zapłać.
 • Bardzo dziękujemy za bardzo sympatyczne i umacniające nas, spotkania kolędowe w kaplicy Maryjnej. Bóg zapłać za ofiary złożone przy tej okazji, będą m.in. wspierały fundusz duszpasterstwa dzieci.

ZAPOWIEDZI- do sakramentu małżeństwa przygotowują się :

Zapowiedź 2

Dominik K. Jarzynka, kawaler i Karina M. Frep, panna, oboje z par. tutejszej

Zapowiedź 1

Mateusz M. Zajkowski, kawaler z par. tutejszej i Natalia M. Morytko, panna z par. w Grodzisku Mazowieckim