Wspólnota Szarbela

Duszpasterz: ks. Piotr Celejewski
Odpowiedzialna: Anna Mickiewicz (tel. 602 199 860)

Wspólnota Świętego Szarbela jest wspólnotą otwartą dla wszystkich.

Przeważnie w drugi piątek miesiąca gromadzimy się na Mszy świętej o 20.00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu w górnym kościele Świątyni Bożej Opatrzności.

Święty Szarbel jest jednym z najbardziej znanych świętych na Bliskim Wschodzie. Budzi zachwyt i powszechne zdziwienie z powodu nadzwyczajnych cudów i znaków, które się dokonują za pośrednictwem jego osoby. Pan Bóg wybrał św. Szarbela, aby w nadzwyczajny sposób pokazywał światu swoje istnienie, wszechmocną miłość oraz nieskończone miłosierdzie.

W naszej wspólnocie modlimy się, prosząc i dziękując św. Szarbelowi za jego wstawiennictwo. Święty Szarbel prowadzi nas i przybliża do Pana, opiekuje się i jest obecny w naszym życiu.

Serdecznie zapraszamy:

– na Mszę świętą w piątek 14 czerwca o godz. 20.00 (od roku 2024 zamiast pierwszej środy, Msze będą sprawowane w drugie piątki), osoby chore i mieszkające z daleka od Warszawy, zapraszamy do uczestniczenia online na głównej stronie parafii;
– na Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w środę 19 czerwca o godz. 20.00