Wspólnota Mam

Duszpasterz: ks. Piotr Celejewski (pcelejewski@gmail.com)
Spotkania Mam: wtorek, 10.00 (Sala Mam przy Instytucie Jana Pawła II)
Spotkania Mam Dzieci w spektrum autyzmu: środa, 19.00 i piątek, 10.00 (Sala Mam)
Adoracja Najświętszego Sakramentu: pierwszy piątek miesiąca, 11.20 (Kaplica NŚ)
Wykład dla Mam: trzeci wtorek miesiąca, 10.00, głosi ks. Piotr Celejewski (Sala Mam)
Kontaktwspolnotamam@gmail.commamyspektrum@gmail.com


Wspólnota Mam jednoczy mamy, które pragną wzrastać w swoim powołaniu do macierzyństwa zawierzając je Opatrzności Bożej oraz być darem dla siebie nawzajem w codzienności.

Wspólnota ma na celu wsparcie rozwoju duchowego mam poprzez słuchanie Słowa Bożego, adorację Najświętszego Sakramentu, wspólną i indywidualną modlitwę, uczestnictwo w różnych konferencjach poświęconych rodzinom, warsztatach prowadzonych przez mamy lub zaproszonych gości. Wspieramy się również w życiu codziennym, dzielimy się radościami i troskami, wymieniamy pomysłami i doświadczeniami oraz uczymy się, jak pielęgnować tradycje katolickie w naszych rodzinach. Każdą z Mam i jej rodzinę obejmujemy modlitwą, a podczas adoracji modlimy się szczególnie za nasze dzieci.

W ramach wspólnoty istnieje również grupa Mam Dzieci w spektrum autyzmu. Są to spotkania mam, których macierzyństwo jest wyjątkowe dzięki dzieciom z autyzmem, Zespołem Aspergera, ADHD wymagającym nieco innych metod wychowawczych oraz większej uwagi opiekunów, a często pomocy specjalistów. Spotykamy się, aby wspierać się nawzajem, dzielić doświadczeniami, wymieniać informacjami i po prostu porozmawiać o życiu, które potrafi być odmienne od standardowego. Jesteśmy mamami, które mają własne doświadczenia ze spektrum. Nie ma wśród nas specjalisty prowadzącego spotkania, ani nie jesteśmy grupą terapeutyczną w formalnym znaczeniu. A jednak spotkania dają efekt terapeutyczny. Podczas spotkań dajemy sobie przede wszystkim wzajemne wsparcie emocjonalne, psychiczne, duchowe.

Serdecznie zapraszamy! Jeśli wybierasz się po raz pierwszy, warto napisać wcześniej wiadomość, ponieważ zdarza się, że z przyczyn losowych odwołujemy spotkanie.