Żywy Różaniec

Różaniec to potężna broń. Używaj jej pewnie, a zaskoczą cię skutki.

św. Josemaria Escriva(…) odmawiajcie codziennie, o ile Wam czas pozwoli, cały różaniec,a w chwili śmierci błogosławić będziecie dzień i godzinę, kiedyście mi uwierzyli.

św. Ludwik Maria Grignion de Montfort, Traktat [254]

Żywy Różaniec to międzynarodowy ruch religijny założony w XIX w. przez Pauline-Marie Jaricot. Uczestnictwo w Żywym Różańcu polega na przynależności do grupy zwanej różą. Każda osoba z róży przez miesiąc odmawia jedną z tajemnic różańcowych. W ten sposób odmawiany jest w róży codziennie cały różaniec – dwadzieścia tajemnic. Jest to jakby wieniec różany składany u stóp Królowej.

Każdego dnia członkowie wspólnoty modlą się w intencjach Ojca Świętego na dany miesiąc, w intencjach naszej parafii, posługujących w niej kapłanów, członków róży i całej wspólnoty, za chorych i zmarłych z naszej parafii. Każdy parafianin objęty jest owocami tej modlitwy, która tworzy i ożywia wspólnotę parafialną.

Obecnie w naszej parafii modli się siedem róż pod wezwaniem:

• Św. Maksymiliana Marii Kolbego
  • Św. Faustyny Kowalskiej
  • Św. Kazimierza Królewicza
  • Św. Jana Pawła II
  • Św. Ojca Pio
  • Matki Bożej Częstochowskiej
  • Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego – nowa powstająca róża.

Przynależność do wspólnoty wiąże się z licznymi przywilejami nieba. Członkom wspólnoty przysługują odpusty zupełne, które mogą być ofiarowane za siebie lub duszę osoby zmarłej w następujące dni roku:

• w dniu przyjęcia do wspólnoty Żywego Różańca,
  • w święto Ofiarowania Pańskiego – 2 lutego
  • w uroczystość Zwiastowania – 25 marca
  • w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego,
  • w uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15 sierpnia
  • we wspomnienia Matki Bożej Różańcowej – 7 października
  • w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi – 8 grudnia
  • w uroczystość Bożego Narodzenia – 25 grudnia,

Każdy parafianin może przystąpić do wspólnoty przesyłając swoje zgłoszenie na adres: rozaniecwswiatyni@gmail.com lub zgłaszając chęć przystąpienia w zakrystii. W odpowiedzi otrzyma informację do której róży może zostać przyjęty i jakie Tajemnice Różańca będzie odmawiać.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy

Opiekunem duchowym wspólnoty jest Ksiądz Proboszcz.