Intencje mszalne

Zachęcamy do rezerwowania intencji mszalnych w Świątyni Opatrzności Bożej. We Mszy świętej uobecnia się jedyna, doskonała Ofiara Chrystusa – Jezus umiera za nas i przywraca nam nowe życie. Jest to źródło, z którego wypływają wszystkie łaski. Ofiarowanie Mszy świętej w jakiejś intencji to największy dar duchowy, jakim możemy obdarzyć bliskie nam osoby żyjące lub zmarłe.

Intencje mszalne, co do zasady, przyjmujemy w zakrystii i kancelarii parafialnej. Intencje można rezerwować z półrocznym wyprzedzeniem według schematu:
– od 1 stycznia na okres kwiecień–czerwiec (i wcześniejsze),
– od 1 kwietnia na okres lipiec–wrzesień (i wcześniejsze),
– od 1 lipca na okres październik–grudzień (i wcześniejsze),
– od 1 października na okres styczeń–marzec przyszłego roku (i wcześniejsze).


W wyjątkowych sytuacjach – po wcześniejszym uzgodnieniu z jednym z księży – możemy przyjąć intencję zamówioną przez wiadomość przesłaną na adres parafia@centrumopatrznosci.pl ale jedynie na Msze święte odprawiane w ciągu tygodnia. Msze niedzielne przyjmujemy wyłącznie w zakrystii i kancelarii parafialnej. Nie przyjmujemy intencji mszalnych drogą telefoniczną.

Informujemy ponadto, że nie ma możliwości zmiany terminu intencji zarezerwowanych drogą elektroniczną.

Dobrowolne ofiary za intencje mszalne można przelewać wyłącznie na poniższy numer konta bankowego, podając w tytule przelewu dokładną datę i godzinę rezerwowanej intencji. Potwierdzenie wykonania przelewu prosimy przesyłać na adres parafia@centrumopatrznosci.pl. Prosimy nie dokonywać przelewów bez wcześniejszego uzgodnienia daty i godziny rezerwacji.

Parafia Rzymskokatolicka Opatrzności Bożej
ul. Prymasa Augusta Hlonda 1, 02-972 Warszawa
Santander Bank Polska SA 53 1090 1870 0000 0001 0943 1165

Dane potrzebne do przelewów z zagranicy: SWIFT (BIC code) WBKPPLPP