CARITAS znaczy miłość,
miłość bratnią,
akceptującą, wspierającą, podnoszącą.

Zamierzenia Parafialnego Zespołu Caritas:

• Powołanie jak największej grupy woluntariuszy z osób młodych, młodzieży szkolnej i studentów.
  • Współpraca z Caritas Archidiecezji Warszawskiej oraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej na terenie Wilanowa.
  • Udział w ogólnopolskich akcjach i programach Caritas.
  • Zainteresowanie osobami znajdującymi się w trudniejszej sytuacji materialnej na terenie parafii, wgląd w sytuację tych osób i szukanie najlepszego sposobu pomocy. Opieką należy objąć osoby chore i samotne pozostające w domach, rodziny wielodzietne, osoby starsze.
  • Prowadzenie rozmów z przychodzącymi do nas ludźmi oraz wniknięcie w ich trudną, niejednokrotnie dramatyczną sytuację. Pomaganie im w miarę naszych możliwości oraz (w razie potrzeby) kierowanie ich do odpowiednich instytucji.

Dzięki wsparciu osób zamożniejszych
planujemy organizowanie różnych akcji, m.in:

• spotkań świątecznych z okazji Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy, Dnia Chorych,
  • obdarowywania świątecznymi paczkami chorych przebywających w domu,
  • dofinansowywania dożywiania dzieci w szkołach,
  • obdarowywania dzieci przyborami szkolnymi,
  • pomocy przy organizacji kolonii dla dzieci.

Każda z zainteresowanych osób może pomóc gdy:

• posiada wolny czas,
  • chce podzielić się wypracowanym dobrem – posiada środki finansowe, którymi chce podzielić się z potrzebującymi,
  • może użyczyć samochodu w potrzebie,
  • chce podzielić się pomysłami, które ułatwią naszą pracę,
  • ma używaną odzież w dobrym stanie i chce ją podarować innym.

Kontakt:

• e-mail: parafialnycaritas@centrumopatrznosci.pl
  • nr subkonta pt. Caritas parafialny 34109010430000000147391254

We wszystkie niedziele Adwentu Parafialny Zespół CARITAS wzorem poprzednich 27 lat, będzie rozprowadzał świece

– Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Na naszym stole wigilijnym nie może zabraknąć światła świecy, które przypomni nam również o tych, którzy naszej pomocy oczekują.

Akcja ma charakter ekumeniczny. Prowadzona jest przez Caritas wspólnie z Diakonią Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego, Diakonią Kościoła Ewangelicko-Reformowanego oraz Prawosławnym Ośrodkiem Miłosierdzia Eleos.

Z góry dziękujemy parafianom i wszystkim życzliwym osobom, które zechcą do nas dołączyć lub nas wesprzeć.
Za każdy odruch pomocy drugiemu
składamy z całego serca  BÓG ZAPŁAĆ.