CARITAS znaczy miłość,
miłość bratnią,
akceptującą, wspierającą, podnoszącą.

Czym się zajmujemy i jakie są nasze zamierzenia:

• Nieustająco poszukujemy osób chcących nieść bezinteresowną pomoc.
  • Staramy się swoim entuzjazmem, otwartością i aktywnością zarażać dzieci i młodzież ideą potrzeby niesienia pomocy.
  • Animujemy działania ukazujące działanie Opatrzności Bożej i Miłosierdzia Bożego.
  • Aktywnie współpracujemy z Caritas Archidiecezji Warszawskiej oraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej na terenie Wilanowa.
  • Bierzemy udział w ogólnopolskich akcjach i programach Caritas.
  • Czynnie działamy w międzynarodowych organizacjach charytatywnych.
  • Animujemy aktywności podtrzymujące tradycje chrześcijańskie i integrację parafian.
  • Pochylamy się nad problemami osób znajdujących się w trudniejszej sytuacji materialnej na terenie parafii i staramy się realnie pomóc. Zawsze dokładnie analizujemy sytuację oraz potrzeby takich osób aby jak najlepiej im pomóc. W szczególności obejmujemy opieką osoby chore i samotne pozostające w domach, rodziny wielodzietne oraz osoby starsze.
  • Prowadzimy rozmowy z przychodzącymi do nas ludźmi i każdorazowo staramy się wniknąć w ich trudną, niejednokrotnie dramatyczną sytuację. Na miarę posiadanych przez nas możliwości zawsze staramy się nie pozostawić takich osób bez pomocy, a w razie potrzeby kierujemy ich do odpowiednich instytucji.
  • Nie pozostawiamy nikogo bez pomocy.

Zapraszamy Ciebie do współpracy bo każdy może i potrafi pomóc bo:

• każdy z nas ma czas, czasem,
  • każdy z nas ma pomysły,
  • każdy z nas może czasem podzielić się środkami finansowymi,
  • każdy z nas może pomóc w transporcie,
  • każdy z nas może przekazać odzież,
  • każdy z nas może czynić dobro.

Kontakt:

• e-mail: parafialnycaritas@centrumopatrznosci.pl
  • nr subkonta pt. Caritas parafialny 34109010430000000147391254
  • nasz opiekun: Ks. Jarosław Kotula
  • nasza przewodnicząca: Teresa Olędzka tel.: 609 831 201

Wszystkim życzliwym osobom, które zechcą do nas dołączyć lub nas wesprzeć

z całego serca dziękujemy.
Za każdy odruch pomocy drugiemu
składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ
.

AKTUALNOŚCI:

Jeden mały krok dla człowieka, duży krok dla ludzkości.

Podaruj naszym Braciom z Ukrainy buty sportowe.

DO 15 LIPCA BR.

CZEKAMY NA OBUWIE W BARDZO DOBRYM STANIE

w poniedziałki i w czwartki

w godzinach od 18.00 do 20.00

w Instytucie Papieża Jana Pawła II

przy ul. Hlonda 1

OGŁOSZENIA ARCHIWALNE

Z całego serca DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego podzielili się swoimi najgłębszymi pokładami dobroci z Kalinką i jej Rodziną.

Jednocześnie z wielką radością spieszymy poinformować, iż zakupiliście własnoręcznie przygotowane słodycze oraz płyty naszej wspaniałej Agnieszki Lewalskiej za kwotę 26.582,72 złotych!!!!!

Pieniądze te pomogą sfinansować obozy rehabilitacyjne i ortezę dla Kalinki.

Nadal zbieramy pieniądze na terenie Przedszkola nr 420 „Nasza Bajka” w Warszawie.

Byliśmy i nadal jesteśmy pod dużym wrażeniem Waszej dobroci i otwartości na krzywdę drugiego człowieka. To było DOBRE POPOŁUDNIE NA DOBRYM WILANOWIE.

OGŁOSZENIA ARCHIWALNE

Przyłącz się do akcji Paczka dla Ukrainy, którą prowadzi Caritas i pomóż nam dostarczyć potrzebującym w Ukrainie żywność i inne niezbędne produkty! Caritas opracowała listę produktów, według której należy przygotować paczkę. Przygotowanie paczki według wskazówek dotyczących liczby i rodzaju opakowań konkretnych produktów pozwoli na zapewnienie podstawowego zaopatrzenia dla kilkuosobowej rodziny na tydzień.

Uwaga: paczka nie może być zaklejona – zamknie ją, po sprawdzeniu zawartości, wolontariusz Caritas.

Karton można wziąć przy wejściu do Świątyni (koło stanowiska z pamiątkami) i wypełnić ją produktami z listy, która jest w środku.

Wypełnione paczki można pozostawiać na recepcji Instytutu Papieża Jana Pawła II w godzinach

od 9.00 do 21.00.

UWAGA!!! WYPEŁNIONE PACZKI PRZYJMUJEMY TYLKO DO ŚRODY (13 KWIETNIA) WŁĄCZNIE

Za każdą wypełnioną paczkę WIELKIE BÓG ZAPŁAĆ.

Nasze wielkanocne baranki są już gotowe, żeby pomagać.

Są białe, słodkie i mocno czekoladowe, a każde 5 zł wrzucone do naszej caritasowej skarbony będzie pomnażać Wasze dobro.

Razem z naszymi barankami czekamy na Was po Mszach Św. przy wyjściach z Świątyni.

Za każdego „przygarniętego” baranka serdeczne Bóg zapłać.

Z góry dziękujemy parafianom i wszystkim życzliwym osobom, które zechcą do nas dołączyć lub nas wesprzeć.
Za każdy odruch pomocy drugiemu
składamy z całego serca BÓG ZAPŁAĆ.