Caritas

CARITAS znaczy miłość,
miłość bratnią,
akceptującą, wspierającą, podnoszącą.

Czym się zajmujemy i jakie są nasze zamierzenia:

 • Nieustająco poszukujemy osób chcących nieść bezinteresowną pomoc.
 • Staramy się swoim entuzjazmem, otwartością i aktywnością zarażać dzieci i młodzież ideą potrzeby niesienia pomocy.
 • Animujemy działania ukazujące działanie Opatrzności Bożej i Miłosierdzia Bożego.
 • Aktywnie współpracujemy z Caritas Archidiecezji Warszawskiej oraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej na terenie Wilanowa.
 • Bierzemy udział w ogólnopolskich akcjach i programach Caritas.
 • Czynnie działamy w międzynarodowych organizacjach charytatywnych.
 • Animujemy aktywności podtrzymujące tradycje chrześcijańskie i integrację parafian.
 • Pochylamy się nad problemami osób znajdujących się w trudniejszej sytuacji materialnej na terenie parafii i staramy się realnie pomóc. Zawsze dokładnie analizujemy sytuację oraz potrzeby takich osób aby jak najlepiej im pomóc. W szczególności obejmujemy opieką osoby chore i samotne pozostające w domach, rodziny wielodzietne oraz osoby starsze.
 • Prowadzimy rozmowy z przychodzącymi do nas ludźmi i każdorazowo staramy się wniknąć w ich trudną, niejednokrotnie dramatyczną sytuację. Na miarę posiadanych przez nas możliwości zawsze staramy się nie pozostawić takich osób bez pomocy, a w razie potrzeby kierujemy ich do odpowiednich instytucji.
 • Nie pozostawiamy nikogo bez pomocy.

Zapraszamy Ciebie do współpracy, bo każdy może i potrafi pomóc, bo:

 • każdy z nas ma czas, czasem,
 • każdy z nas ma pomysły,
 • każdy z nas może czasem podzielić się środkami finansowymi,
 • każdy z nas może pomóc w transporcie,
 • każdy z nas może przekazać odzież,
 • każdy z nas może czynić dobro.

Kontakt:

 • e-mail: parafialnycaritas@centrumopatrznosci.pl
 • nr subkonta pt. Caritas parafialny 34109010430000000147391254
 • nasi opiekunowie: Ks. Tadeusz Aleksandrowicz, Ks. Piotr Celejewski
 • nasze serce i liderka: Teresa Olędzka tel.: 609 831 201, wsparcie: Małgorzata Martuszewska tel.: 730 306 320

Wszystkim życzliwym osobom, które zechcą do nas dołączyć lub nas wesprzeć z całego serca dziękujemy. Za każdy odruch pomocy drugiemu składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ.

AKTUALNOŚCI

Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny, który odbędzie się w niedzielę 19 marca 2023 r., o godz. 16:00 w naszej Świątyni. Podczas koncertu, wspólnie będziemy czynić dobro i zbierać na leczenie naszej małej Parafianki Honoratki.
Serdecznie Państwa zapraszamy do tego wspólnego muzycznego przeżycia i zjednoczenia się w dziele miłosierdzia. Za każdy, nawet najsubtelniejszy, odruch serca składamy Bóg zapłać.

Od niedzieli 12 marca 2023 r., w naszej parafii rozprowadzane będą BarankiWielkanocne Dzieło Caritas. Baranki w całości zrobione są z białej czekolady. Baranki rozprowadzane będą przez Wolontariuszy parafialnego zespołu Caritas przy wyjściach ze Świątyni, po wszystkich niedzielnych Mszach Świętych, aż do wyczerpania zapasów.

Baranek jako symbol życia niesie nam Wszystkim nadzieję. Zachęcamy Państwa do przyłączenia się do tego słodkiego dzieła miłosierdzia i wspólnego mnożenia dobra. Za każde Państwa wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać.

Szanowni Państwo, nadal można wesprzeć zbiórkę na leczenie Honoratki poprzez dokonanie wpłaty przelewem na parafialne konto Caritas: 34109010430000000147391254, z dopiskiem Honoratka. Bóg zapłać za każde wsparcie.

Jałmużna postna przeżywana po chrześcijańsku, to dobrowolny dar z siebie dla drugiego człowieka w potrzebie, uczynek miłosierdzia w duchu bezinteresownej miłości. To także szczególne wezwanie do zainteresowania się potrzebującymi, będącymi tuż obok nas. Zachęcamy Państwa do dołączenia do jałmużny postnej, która odbędzie się w Środę Popielcową, tj. 22 lutego 2023 r. Wolontariusze parafialnego zespołu Caritas będą zbierać kwestę po każdej Mszy Świętej, na dzieci chore z naszej parafii, m.in. na Honoratkę potrzebującą leczenia w klinice za granicą.
Wpłat również można dokonywać przelewem na parafialne konto Caritas: 34109010430000000147391254, z dopiskiem: Honoratka.
Za każdy gest bezinteresownej miłości składamy serdeczne Bóg zapłać.
Szanowni Państwo, z przyjemnością przekazujemy sprawozdanie za rok 2022, z rozliczeniem akcji wolontariackich parafialnego zespołu Caritas. Ten wynik to zasługa hojności Państwa serc, za którą składamy serdeczne Bóg zapłać.

Data publikacji sprawozdania: 02.02.2023 r.

OGŁOSZENIA ARCHIWALNE

4 grudnia 2022 r. będziemy obchodzić Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”.
Również nasza parafia przyłącza się do modlitwy i zbiórki, a Wolontariuszy parafialnego zespołu Caritas spotkają Państwo przy wyjściach ze Świątyni. W tym roku, w szczególnym wymiarze, pomoc trafi na Ukrainę.

Bóg zapłać za każde wsparcie.

Od 27 listopada 2022 r. przez wszystkie niedziele adwentu, będą rozprowadzane świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom„. Wolontariuszy parafialnego zespołu Caritas, od których będzie można nabyć świece, spotkają Państwo przy wyjściach ze Świątyni.

Każda świeca daje potrzebującym dzieciom ciepły posiłek, zwiększa ich szanse edukacyjne, pomaga w leczeniu i rehabilitacji, ale też ratuje w sytuacjach bez wyjścia.

Gorąco zachęcamy do przyłączenia się i wsparcia dzieła.
Ciepło Miłosierdzia również w tym roku niech rozbłyśnie na naszym wigilijnym stole.13 listopada 2022 r. w Światowy Dzień Ubogiego, Wolontariusze parafialnego zespołu Caritas kwestowali w wejściach do Świątyni Opatrzności Bożej. Wszystkim Darczyńcom dziękujemy za hojność i okazane serce. Bóg zapłać.

Jeden mały krok dla człowieka, duży krok dla ludzkości.

Podaruj naszym Braciom z Ukrainy buty sportowe.

DO 15 LIPCA BR.

CZEKAMY NA OBUWIE W BARDZO DOBRYM STANIE

w poniedziałki i w czwartki

w godzinach od 18.00 do 20.00

w Instytucie Papieża Jana Pawła II

przy ul. Hlonda 1

OGŁOSZENIA ARCHIWALNE

Z całego serca DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, którzy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego podzielili się swoimi najgłębszymi pokładami dobroci z Kalinką i jej Rodziną.

Jednocześnie z wielką radością spieszymy poinformować, iż zakupiliście własnoręcznie przygotowane słodycze oraz płyty naszej wspaniałej Agnieszki Lewalskiej za kwotę 26.582,72 złotych!!!!!

Pieniądze te pomogą sfinansować obozy rehabilitacyjne i ortezę dla Kalinki.

Nadal zbieramy pieniądze na terenie Przedszkola nr 420 „Nasza Bajka” w Warszawie.

Byliśmy i nadal jesteśmy pod dużym wrażeniem Waszej dobroci i otwartości na krzywdę drugiego człowieka. To było DOBRE POPOŁUDNIE NA DOBRYM WILANOWIE.

OGŁOSZENIA ARCHIWALNE

Przyłącz się do akcji Paczka dla Ukrainy, którą prowadzi Caritas i pomóż nam dostarczyć potrzebującym w Ukrainie żywność i inne niezbędne produkty! Caritas opracowała listę produktów, według której należy przygotować paczkę. Przygotowanie paczki według wskazówek dotyczących liczby i rodzaju opakowań konkretnych produktów pozwoli na zapewnienie podstawowego zaopatrzenia dla kilkuosobowej rodziny na tydzień. 

Uwaga: paczka nie może być zaklejona – zamknie ją, po sprawdzeniu zawartości, wolontariusz Caritas.

Karton można wziąć przy wejściu do Świątyni (koło stanowiska z pamiątkami) i wypełnić ją produktami z listy, która jest w środku.

Wypełnione paczki można pozostawiać na recepcji Instytutu Papieża Jana Pawła II w godzinach

od 9.00 do 21.00.

UWAGA!!! WYPEŁNIONE PACZKI PRZYJMUJEMY TYLKO DO ŚRODY (13 KWIETNIA) WŁĄCZNIE

Za każdą wypełnioną paczkę WIELKIE BÓG ZAPŁAĆ.

Nasze wielkanocne baranki są już gotowe, żeby pomagać.

Są białe, słodkie i mocno czekoladowe, a każde 5 zł wrzucone do naszej caritasowej skarbony będzie pomnażać Wasze dobro.

Razem z naszymi barankami czekamy na Was po Mszach Św. przy wyjściach z Świątyni.

Za każdego „przygarniętego” baranka serdeczne Bóg zapłać.

Z góry dziękujemy parafianom i wszystkim życzliwym osobom, które zechcą do nas dołączyć lub nas wesprzeć.
Za każdy odruch pomocy drugiemu
składamy z całego serca BÓG ZAPŁAĆ.