Aktualności

Ogłoszenia parafialne (11.09.2022)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA DWUDZIESTĄ CZWARTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 • Poświęcenie tornistrów na Mszy świętej o 10.30. Zapraszamy szczególnie dzieci z klas 0 i 1.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o 15.00. W tym tygodniu modlimy się szczególnie za dzieci, młodzież i wychowawców.
 • W poniedziałek, 12 września  pierwsza rocznica beatyfikacji w naszej świątyni bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Modlimy się o rychłą kanonizację tych błogosławionych.
 • Dziękczynienie Opatrzności Bożej za Wiktorię Wiedeńską będzie w Kolegiacie św. Anny w poniedziałek, 12 września o 18.00.
 • W środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Msze święte jak w tygodniu. Po wieczornej Mszy świętej zapraszamy wszystkich na małą pielgrzymkę rowerową do krzyża przy ul. Przyczółkowej, niedaleko obwodnicy. Po wspólnej modlitwie poświęcimy odnowiony krzyż na rozstaju dróg.
 • W sobotę zapraszamy parafian i przyjaciół Opatrzności Bożej, na Dzień Skupienia Darczyńców. Nabożeństwo różańcowe wyjątkowo o 10.30, konferencja ks. Tomasza Jaklewicza z Gościa Niedzielnego o 11.00 i Msza święta z jego homilią o 12.00. Po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie przy grillu i kawie pod namiotem.
 • Spotkanie rodziców przed Pierwszą Komunią Świętą w 2023 roku odbędzie się we wtorek, 13 września br. o 19.30 w górnym kościele.
 • Spotkanie informacyjne w sprawie kursu do bierzmowania dla młodzieży klas ósmych szkół podstawowych i pierwszych szkół ponadpodstawowych odbędzie się w czwartek, 29 września 2022 o 19.15 w budynku Instytutu Jana Pawła II. Zapisy na kurs odbędą się na pierwszym spotkaniu.
 • Kurs przedmałżeński rozpoczynamy 7 października. Obejmuje 10 spotkań co tydzień we wtorek o godz. 19.30.
 • Centrum Opatrzności zaprasza do kawiarenki przy namiocie, gdzie będzie można napić się dobrej kawy i spędzić jeszcze razem ten niedzielny czas.
 • Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej na spotkania w oratorium. Wtorek 13 września o 18.00 – warsztaty kuchni włoskiej poprowadzi ks. Elia. Następne oratorium w czwartek 22 września w godzinach 18.00–19.30.
 • Składamy serdeczne „Bóg zapłać!” za tacę na potrzeby Seminarium Duchownego.

 • Zapraszamy na cykl katechez Drogi Neokatechumenalnej, które od 27 września 2022 będą się odbywały w każdy wtorek oraz czwartek o 20.00 w Kaplicy Matki Bożej, jest zapewniona opieka nad dziećmi. Mówi Jezus Chrystus: „Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie pod sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia” (J 5, 24).
 • Msze św. w niedziele są o godz. 8.00 , 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy świętej o 7.00, 15 minut przed Mszą świętą o 12.00 oraz od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele 15 minut przed Mszą świętą.
 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji, o zdrowie duszy i ciała, pokój na Ukrainie. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej; w I i II sobotę miesiąca o 11.15 a w III i IV o 11.30.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w górnym kościele w poniedziałki w godzinach 19.30–20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.
 • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy świętej z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.

Otoczmy modlitwą pochodzących z naszej parafii narzeczonych, by jak najlepiej przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa.

ZAPOWIEDŹ II

 • Bartosz Krzowski, kawaler i Izabela Plewa, panna, oboje z par. tutejszej
 • Zbigniew J. Kuran, kawaler z par. w Grodzisku Maz. i Karolina A. Wierzejska, panna z par. tutejszej
 • Piotr Niewierowski, kawaler z par. Miłkowice –Maćki i Beata Lewandowska, panna z par. tutejszej

ZAPOWIEDŹ I

 • Tomasz M. Workowski, kawaler z par. tutejszej i Justyna Niemyjska, panna z par. św. Benedykta w Warszawie