Aktualności

Zaproszenie na warsztaty naukowe

22 września od 18.00 do 19.30 zapraszamy wszystkie dzieci na oratorium, które odbędzie się w Instytucie Papieża Jana Pawła II.

Podczas spotkania zamienimy wszystkie dzieci w małych naukowców i będziemy próbować rozwiązać tajemnicze zagadki. Fartuchy, rękawice i okulary ochronne, menzurki, kolby i pipety pozwolą nam na stworzenie małego laboratorium, w którym każdy poczuje się jak prawdziwy naukowiec. Będziemy przelewać, dodawać, zakraplać i mieszać. Wspólnie odkryjemy właściwości suchego lodu, proces jego powstawanie, dowiemy się jak to możliwe, że lód znika. Przeprowadzimy całą serię spektakularnych doświadczeń. Zanurzymy się w lawinie gęstej mgły i zrobimy eksperyment chemiczny, których efektem będzie „prawdziwy” śnieg. Zachwyt naukowców wzbudzi również lawa, wytworzona z małych, pachnących baniek. Takie cuda tylko w naszej parafii.

W celu możliwości oszacowania ilości materiałów niezbędnych do przeprowadzenia warsztatów tak aby każde dziecko miało okazję wziąć czynny udział w zajęciach uprzejmie prosimy o zapisy na adres e-mail: laczynasparafia@gmail.com