Aktualności

Ogłoszenia parafialne (18.09.2022)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA DWUDZIESTĄ PIĄTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o  15.00.  
 • Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu dnia skupienia dla przyjezdnych darczyńców, zwłaszcza za przygotowanie grilla i napojów w namiocie. 
 • Katecheza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o 10.30. Obecność obowiązkowa
 • W dniach 25 września i 2 października w godzinach 9.00-14.00 w namiocie przy Świątyni będziemy zbierali mleko modyfikowane dla dzieci od do 2. roku życia. Mleko zostanie przekazane dla dzieci w Kamerunie. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. 
 • Zapraszamy dzieci ze szkoły podstawowej na spotkanie w oratorium w najbliższy czwartek, 22 września w godz. 18.00-19.30 w budynku Instytutu Jana Pawła II. Podczas spotkania zamienimy wszystkie dzieci w małych naukowców i będziemy próbować rozwiązać tajemnicze zagadki. W celu oszacowania ilości potrzebnych materiałów potrzebnych na warsztaty prosimy o zapisy pod adresem laczynasparafia@gmail.com 
 • Spotkanie informacyjne w sprawie kursu do bierzmowania dla młodzieży klas ósmych szkół podstawowych i pierwszych szkół ponadpodstawowych odbędzie się w czwartek, 29 września 2022 o 19.15 w budynku Instytutu Jana Pawła II. Zapisy na kurs odbędą się na pierwszym spotkaniu.
 • Kurs przedmałżeński rozpoczynamy 7 października. Obejmuje 10 spotkań co tydzień we wtorek o godz. 19.30.
 • Centrum Opatrzności zaprasza do kawiarenki przy namiocie, gdzie będzie można napić się dobrej kawy i spędzić jeszcze razem ten niedzielny czas.
 • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej

 • Msze św. w niedziele są o godz. 8.00 , 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy świętej o 7.00, 15 minut przed Mszą świętą o 12.00 oraz od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele 15 minut przed Mszą świętą.
 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji, o zdrowie duszy i ciała, pokój na Ukrainie. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej; w I i II sobotę miesiąca o 11.15 a w III i IV o 11.30.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w górnym kościele w poniedziałki w godzinach 19.30–20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.
 • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy świętej z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.
 • Zapraszamy na cykl katechez Drogi Neokatechumenalnej, które od 27 września 2022 będą się odbywały w każdy wtorek oraz czwartek o 20.00 w Kaplicy Matki Bożej, jest zapewniona opieka nad dziećmi. Mówi Jezus Chrystus: „Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie pod sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia” (J 5, 24).

Otoczmy modlitwą pochodzących z naszej parafii narzeczonych, by jak najlepiej przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa.

ZAPOWIEDŹ II

 • Tomasz M. Workowski, kawaler z par. tutejszej i Justyna Niemyjska, panna z par. św. Benedykta w Warszawie

ZAPOWIEDŹ I

 • Piotr Zieliński, kawaler z par. tutejszej i Edyta Czapla, panna z par. w Starym Goździe.