Aktualności

Ogłoszenia parafialne (25.09.2022)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA DWUDZIESTĄ SZÓSTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 • Katecheza dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej po Mszy świętej o 10.30. Obecność obowiązkowa.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedziele o 15.00.
 • Zapraszamy na cykl katechez Drogi Neokatechumenalnej, które od wtorku, 27 września będą się odbywały w każdy wtorek oraz czwartek o 20.00 w kaplicy Matki Bożej, jest zapewniona opieka nad dziećmi.
 • Święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w czwartek. Msze święte jak w tygodniu.
 • Spotkanie informacyjne w sprawie kursu do bierzmowania dla młodzieży klas ósmych szkół podstawowych i pierwszych szkół ponadpodstawowych odbędzie się w czwartek, 29 września 2022 o 19.15 w budynku Instytutu Jana Pawła II. Zapisy na kurs odbędą się na pierwszym spotkaniu.
 • W piątek o 20.00 zapraszamy na „Wieczór dla Jezusa”.
 • W sobotę wynagradzające nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, zaczynamy Godzinkami o 10.50.
 • Kurs przedmałżeński rozpoczniemy 4 października. Obejmuje dziesięć spotkań co tydzień we wtorek o 19.30.
 • W piątek, 7 października zapraszamy na pierwsze spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego Ryba. Spotkanie rozpocznie się Mszą świętą o 20.00 w kościele. Po niej konferencja i rozmowa w budynku Instytutu Jana Pawła II. Szczególnie zapraszamy studentów rozpoczynających swoją akademicką przygodę i pełnoletnich maturzystów.
 • W piątek, 7 października planujemy adorację różańcową w godz. 21.00 – 1.00.
 • 2 października w godzinach 9.00 – 14.00 w namiocie przy Świątyni będziemy zbierali mleko modyfikowane dla dzieci od do 2. roku życia. Mleko zostanie przekazane dla dzieci w Kamerunie. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.
 • Centrum Opatrzności zaprasza do kawiarenki przy namiocie , gdzie będzie można napić się dobrej kawy i spędzić jeszcze razem ten niedzielny czas.
 • 29 września od 18.00 do 19.30 zapraszamy wszystkie dzieci na oratorium, które odbędzie się w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II. W dniu świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała stworzymy własne ceramiczne aniołki. Będziemy ugniatać i lepić. Potrzeba będzie nam mocnych rąk, sprawnych paluszków oraz całe mnóstwo uśmiechu i ogromu pozytywnych myśli. W celu możliwości oszacowania ilości materiałów niezbędnych do przeprowadzenia warsztatów prosimy o zapisywanie dzieci na adres e-mail: laczynasparafia@gmail.com
 • Zespół „Łączy Nas Parafia” zaprasza wszystkich chętnych na wspólne, wieczorne nordic walking z profesjonalnym instruktorem. Jeżeli masz swoje kijki – zabierz je ze sobą, jeżeli NIE – mamy przygotowanych 10 par kijków, które możemy Ci pożyczyć na czas treningu. Ruszamy w czwartek 29 września o 19.30 spod budynku Instytutu Jana Pawła II. W celu możliwości oszacowania wielkości grupy uprzejmie prosimy o zapisywanie się na adres e-mail: laczynasparafia@gmail.com
 • Jest nam bardzo przykro, że ktoś sprofanował figurkę Maryi Niepokalanej przy niedawno odnowionym krzyżu przy ul. Karuzela i Przyczółkowej. „Boże przebacz im, bo nie wiedzą co czynią”.

 • Msze św. w niedziele są o godz. 8.00 , 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy świętej o 7.00, 15 minut przed Mszą świętą o 12.00 oraz od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele 15 minut przed Mszą świętą.
 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji, o zdrowie duszy i ciała, pokój na Ukrainie. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej; w I i II sobotę miesiąca o 11.15 a w III i IV o 11.30. W niedziele października o 15.00.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w górnym kościele w poniedziałki w godzinach 19.30–20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.
 • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy świętej z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.
 • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej

Otoczmy modlitwą pochodzących z naszej parafii narzeczonych, by jak najlepiej przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa.

ZAPOWIEDŹ II

 • Piotr Zieliński, kawaler z par. tutejszej i Edyta Czapla, panna z par. w Starym Goździe.