Aktualności

Spotkanie duszpasterstwa akademickiego

14 października zapraszamy na drugie spotkanie formacyjne Duszpasterstwa Akademickiego Ryba na warszawskim Wilanowie.

Czym jest wiara i jak można ją zdobyć? Co utrudnia wiarę w ogóle, a co utrudnia ją mnie samemu? Co pomaga być osobą wierzącą? Jak rozmawiać z osobami niewierzącymi o swojej wierze? Co zrobić, żeby nie wstydzić się wiary? Jak troska o ducha może wpłynąć na dobrostan życia?

Te i inne pytania będą kanwą naszego spotkania. Zaczniemy w budynku Instytutu Jana Pawła II. Na początku pomodlimy się nieszporami (będzie wprowadzenie dla tych, którzy nie wiedzą o co chodzi) z rozważaniem fragmentu Pisma Świętego. Później będzie rozmowa w grupach, która pomoże nam się lepiej poznać, a po niej konferencja, którą wygłosi ks. Piotr Rymuza. Będzie też okazja do zadawania pytań i wspólnej dyskusji.

Chętni będą mogli zostać dłużej, by po prostu być razem.

Zachęcamy do zapraszania znajomych. Spotkanie jest dedykowane studentom i ludziom młodym w wieku 18–26 (czyli zapraszamy także maturzystów!). 

>> Wydarzenie na FB
>> Profil duszpasterstwa na FB