Aktualności

Pogrzeb Prezydentów RP na uchodźstwie

Zapraszamy na uroczystą Mszę świętą pogrzebową połączoną ze złożeniem w Mauzoleum szczątków Prezydentów RP na uchodźstwie: Władysława Raczkiewicza, Augusta Zaleskiego i Stanisława Ostrowskiego. Msza święta odbędzie się 12 listopada o godz. 15.00. O 14.45 zaplanowany jest przybycie trumien z ciałami Prezydentów. Osoby, które chciałyby wziąć udział w uroczystości prosimy o wcześniejsze przybycie ze względu na kontrolę SOP.

Sprowadzenie Prezydentów RP na uchodźstwie z Cmentarza Lotników Polskich w Anglii do Polski stanowi zwieńczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Prezydenci RP na uchodźstwie stali na straży zachowania konstytucyjnej ciągłości władz RP od 1939 roku, aż do pierwszych w pełni wolnych wyborów prezydenckich w 1990 roku.

Do odwiedzania Mauzoleum Prezydentów RP na Uchodźstwie oraz poświęconej im Izby Pamięci, znajdujących się w podziemiach Świątyni Opatrzności Bożej zapraszamy od 13 listopada 2022 roku.