Aktualności

Ogłoszenia parafialne (20.11.2022)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 • Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zapraszamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Odnowimy też akt poświecenia się Najświętszemu Sercu Jezusa. Za publiczne odmówienie aktu można uzyskać odpust zupełny.
 • Przyjmujemy jeszcze wypominki za zmarłych, za których Msze święte będą odprawiane w każdą ostatnią sobotę miesiąca o 18.00. Imiona będą wyczytywane przed Mszą. Wypominki przyjmowane są w zakrystii lub kancelarii.
 • Przygotowaniem do Pierwszej Komunii Świętej są cotygodniowe niedzielne Msze święte o 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. Katecheza dla dzieci jest zaplanowana na niedzielę 20 listopada. Spotkanie tylko dla rodziców w środę 23 listopada o 19.30. 
 • W najbliższy piątek o 20.00 zapraszamy na „Wieczór dla Jezusa”. Rozpoczęcie Mszą świętą, później czas modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
 • W przyszłą niedzielę taca na Seminarium Duchowne.
 • Pragniemy zaprosić naszych parafian na kolejne spotkanie w ramach Synodu Parafialnego. Chcemy kontynuować refleksję nad funkcjonowaniem naszej parafii w wymiarze duchowym i zewnętrznym. Pragniemy zastanowić się wspólnie m.in. nad inicjatywami, które pojawiły się w ankietach synodalnych. Zapraszamy w niedzielę 4 grudnia po Mszy świętej za parafian o 12.00 do dolnego kościoła.
 • Wspólnota Mam zaprasza na spotkania młode mamy z dziećmi w każdy wtorek o 10.00 w budynku Instytutu.
 • Zapraszamy wszystkich licealistów do współtworzenia wspólnoty młodzieżowej w naszej parafii. Spotkania będą miały różny charakter i będą pomagały budować relację z Bogiem, głębokie więzi z rówieśnikami i lepiej poznać siebie. Spotkania będą się odbywać w niedziele o 16.30 w Instytucie Jana Pawła II. Pierwsze spotkanie w przyszłą niedzielę – 27 listopada. Szczegółowych informacji udzielają ks. Elia Callegarin i ks. Piotr Rymuza.
 • Duszpasterstwo Akademickie Ryba zaprasza studentów i ludzi młodych w wieku 18–26 lat na spotkania formacyjne w każdy piątek o 20.00 w budynku Instytutu Jana Pawła II. Szczegółowe informacje u ks. Piotra Rymuzy i na stronie https://www.facebook.com/duszpasterstworyba
 • W dniu 24 listopada br. w godzinach od 18.00 do 19.30 Zespół Łączy Nas Parafia zaprasza wszystkie dzieci na oratorium. W związku z rozpoczynającym się okresem adwentowym będziemy przygotowywać lampiony na roraty. Zajęcia poprowadzi niesamowicie kreatywna Julia Kutra – absolwentka Wydziały Wzornictwa na ASP w Warszawie, współtwórca książek, gier planszowych i zestawów kreatywnych. Zapisy dzieci na adres: e-mail: laczynasparafia@gmail.com 
 • W najbliższy czwartek nie będzie spotkania grupy Nordic Walking.
 • W sobotę 3 grudnia o 19.00 zapraszamy na koncert  Marcina Stycznia wraz z zespołem. Muzyk zagra i zaśpiewa utwory z płyty „Święci”. To 14 portretów świętych i błogosławionych stworzonych przez pieśniarza, kompozytora i autora tekstów Marcina Stycznia. Wśród nich: św. Brat Albert, św. Szarbel, św. Jan od Krzyża, św. Jadwiga Królowa, św. Jadwiga Śląska, św. Franciszek z Asyżu, św. Ignacy Loyola, św. o. Pio, św. Maksymilian Kolbe, bł. Jerzy Popiełuszko, bł. kard. Stefan Wyszyński, św. Jan Paweł II, św. Faustyna, bł. Michał Giedroyć.
 • Zespół „Łączy Nas Parafia” gorąco zachęca wszystkich uczniów klas 8 do przyłączenia się do coraz prężniej działającej grupy młodego wolontariatu. Nasze spotkania to również wspólne spędzanie wolnego czasu, tj. wspólne oglądanie filmów, wypady na pizzę i do kina. Podpisujemy zaświadczenia o odbyciu wolontariatu. Zgłoszenia prosimy kierować na laczynasparafia@gmail.com 

 • Msze św. w niedziele są o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy świętej o 7.00, 15 minut przed Mszą świętą o 12.00 oraz od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele 15 minut przed Mszą świętą.
 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w górnym kościele w poniedziałki w godzinach 19.30–20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.
 • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy świętej z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary przesyłane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać! 
 • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej