Aktualności

Ogłoszenia parafialne (03.12.2022)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA DRUGĄ NIEDZIELĘ ADWENTU A

 • Pragniemy zaprosić naszych parafian na kolejne spotkanie w ramach Synodu Parafialnego. Chcemy kontynuować refleksję nad funkcjonowaniem naszej parafii w wymiarze duchowym i zewnętrznym. Pragniemy zastanowić się wspólnie m.in. nad inicjatywami, które pojawiły się w ankietach synodalnych. Zapraszamy dziś, 4 grudnia po Mszy świętej za parafian o 12.00 do dolnego kościoła.
 • Trwa ADWENT, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Zapraszamy na roraty o 6.30 w dolnym kościele. Na roraty przynosimy swoje  lampiony. Nie będzie Mszy świętych o 7.00. Po roratach zapraszamy na śniadanka, a w sobotę na poranki filmowe w budynku Instytutu. Osoby, które chcą włączyć się w przygotowanie lub posprzątanie po śniadankach, zapraszamy do kontaktu z tymi, którzy już są zaangażowani.
 • Dzisiaj przypada Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wolontariuszy Caritas spotkają Państwo przy wyjściach ze Świątyni. „Bóg zapłać” za każdą pomoc!
 • Po Mszach świętych rozprowadzane są świece CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Na naszym stole wigilijnym nie może zabraknąć światła świecy, które przypomni nam również o tych, którzy naszej pomocy oczekują.
 • W czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o 6.30, 12.00  (Godzina Łaski) oraz o 18.00. Wszystkie Msze święte, w tym roraty – w górnym kościele.
 • Wciąż przyjmujemy intencje na Mszę świętą zbiorową w Godzinie Łaski, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia o 12.00).
 • Rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do owocnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy za tydzień – w III niedzielę Adwentu, 11 grudnia. Będą trwały do środy. Poprowadzi je ks. dr Marek Dziewiecki. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na Mszach o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30 a  w tygodniu na dodatkowej Mszy wieczornej o 19.30.
 • Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej zaprasza wszystkich członków, przyjaciół i sympatyków,  na Mszę świętą dziękczynną w 5 rocznicę działalności, 8 grudnia o 18.00. Po Mszy świętej agapa w dolnej zakrystii.
 • Zapraszamy wszystkich licealistów do współtworzenia wspólnoty młodzieżowej w naszej parafii. Spotkania będą miały indywidualny charakter i będą pomagały budować relację z Bogiem, głębokie więzi z rówieśnikami i lepiej poznać siebie. Spotkania będą się odbywać w niedziele o 16.30 w Instytucie Jana Pawła II. Kolejne spotkanie już dzisiaj. Szczegółowych informacji udzielają ks. Elia Callegarin i ks. Piotr Rymuza.
 • Duszpasterstwo Akademickie Ryba zaprasza studentów i ludzi młodych w wieku 18–26 lat na spotkania formacyjne w każdy piątek o 20.00 w budynku Instytutu Jana Pawła II. Szczegółowe informacje u ks. Piotra Rymuzy i na stronie https://www.facebook.com/duszpasterstworyba
 • W dniu czwartek od 18.00 do 19.30 Zespół Łączy Nas Parafia zaprasza wszystkie dzieci na oratorium. Nie chcemy zdradzać co będziemy robić, ale podpowiadamy, że tematem przewodnim naszego spotkania będzie bardzo świąteczny i dobry staruszek. Bądźcie koniecznie! Uprzejmie prosimy o zapisywanie dzieci na adres: e-mail: laczynasparafia@gmail.com
 • Zespół Łączy Nas Parafia zaprasza w sobotę o 8.00 na poranek filmowy dla dzieci i nie tylko, który odbędzie się w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II. 
 • Wspólnie z Centrum Kultury Wilanów serdecznie zapraszamy na adwentowy kiermasz świąteczny, który odbędzie się przy naszej Świątyni w najbliższą niedzielę, tj. 11 grudnia w godzinach od 9.00 do 13.00. Dodatkowo o godzinie 12.00 Centrum Kultury Wilanów zaprasza wszystkie dzieci na przedstawienie teatralne w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Zespół Łączy Nas Parafia zaprasza na spotkania grupy Nordic Walking. Najbliższe spotkanie już w czwartek 8 grudnia o 20.00 przed budynkiem Instytutu Papieża Jana Pawła II. Jest okazja do wspólnego spaceru i rozmowy. Istnieje również możliwość wypożyczenia kijków na czas treningu. Uprzejmie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału w spacerze na laczynasparafia@gmail.com
 • Zespół „Łączy Nas Parafia” gorąco zachęca wszystkich uczniów klas 8 do przyłączenia się do coraz prężniej działającej grupy młodego wolontariatu. Nasze spotkania to również wspólne spędzanie wolnego czasu, tj. wspólne oglądanie filmów, wypady na pizzę i do kina. Podpisujemy zaświadczenia o odbyciu wolontariatu. Zgłoszenia prosimy kierować na laczynasparafia@gmail.com 
 • I Ty możesz zostać Królem Janem… w Wilanowskim Orszaku Królewskim 8 stycznia 2023! Poszukujemy osób, które wcielą się w postacie Króla Jana Sobieskiego, Królowej Marysieńki, Maryi, Józefa i inne postacie jasełkowe takie jak trzej królowie, anioły, diabły itd. Zapewniamy piękne teatralne stroje. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: laczynasparafia@gmail.com

 • Msze św. w niedziele są o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się w czasie Mszy porannej o 6.30, 15 minut przed Mszą świętą o 12.00 oraz od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele 15 minut przed Mszą świętą.
 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w górnym kościele w poniedziałki w godzinach 19.30–20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.
 • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy świętej z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary przesyłane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać! 
 • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej