Aktualności

Oratorium w wieńcach

Okrągły, pachnący, wiecznie zielony, święcący coraz większym światłem… Tak, to wieniec adwentowy, czyli dekoracja, która każdego roku jest pierwszą świąteczną ozdobą w domu.

Jakie znaczenie ma wieniec adwentowy? Symbolika tej dekoracji jest niezwykle istotna i rozbudowana – każdy jej element ma swoje znaczenie i nie jest przypadkowy. Okrągły kształt wieńca adwentowego symbolizuje nieskończoność, życie wieczne oraz to, że Bóg jest wieczny i nie ma początku ani końca. Gałązki wiecznie zielonego drzewka iglastego to symbol życia i wspólnoty. Cztery świece zapalane w każdą niedzielę adwentu symbolizują zbliżanie się do prawdziwej światłości, czyli do Jezusa Chrystusa. Każda świeca z osobna również ma swoje znaczenie. Pierwsza to Świeca Nadziei, druga – Świeca Pokoju, trzecia – Świeca Radości, a czwarta to Świeca Miłości.

W czwartek 1 grudnia, w ciepłej i już w świątecznej atmosferze udało się przygotować naszym młodym parafianom ponad 50 takich wieńców, które z dumą zabrali do swoich domów. Takie cuda to tylko w naszej parafii.

Więcej zdjęć na >> oficjalnym profilu naszej parafii na FB!