Aktualności

Ogłoszenia parafialne (11.12.2022)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA TRZECIĄ NIEDZIELĘ ADWENTU A

 • Trwa ADWENT, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Zapraszamy na roraty o 6.30 w dolnym kościele. Na roraty przynosimy swoje  lampiony. Nie będzie Mszy świętych o 7.00. Po roratach zapraszamy na śniadanka, a w sobotę na poranki filmowe w budynku Instytutu. Osoby, które chcą włączyć się w przygotowanie lub posprzątanie po śniadankach, zapraszamy do kontaktu z tymi, którzy już są zaangażowani.
 • Rozpoczynamy dziś rekolekcje adwentowe przygotowujące nas do owocnego przeżycia Świąt Narodzenia Pańskiego. Będą trwały do środy, 14 grudnia. Poprowadzi je ks. dr Marek Dziewiecki. Nauki rekolekcyjne w niedzielę na Mszach o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30, a w tygodniu na dodatkowej Mszy wieczornej o 19.30.
 • Poświęcone opłatki na wigilijny stół możemy nabywać po Mszach świętych w zakrystii.
 • Po Mszach świętych rozprowadzane są świece CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Na naszym stole wigilijnym nie może zabraknąć światła świecy, które przypomni nam również o tych, którzy naszej pomocy oczekują.
 • Wspólnie z Centrum Kultury Wilanów serdecznie zapraszamy na adwentowy kiermasz świąteczny, który odbywa się dziś przy naszej Świątyni w godzinach od 9.00 do 13.00. Dodatkowo o godzinie 12.00 Centrum Kultury Wilanów zaprasza wszystkie dzieci na przedstawienie teatralne w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • „Wieczór Dla Jezusa” to otwarte spotkanie dla wszystkich, którzy chcą spędzić czas z Jezusem i znaleźć odpowiedź na pytania stawiane przez życie. Zapraszamy na Mszę świętą, adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę o łaskę pojednania, uzdrowienia i uwolnienia, a także dziękczynienia i uwielbienie Jezusa. Początek w piątek 16 grudnia o 20.00 w górnym kościele.
 • Trwają przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej w 2023 roku. Ważnym etapem jest  cotygodniowa Msza św. o godz. 10.30. W tę niedzielę  po Mszy świętej o godz. 10.30 dzieci schodzą na katechezę do dolnego kościoła. Rodziców zapraszamy w tym tygodniu na rekolekcje adwentowe o godz. 19.30 od poniedziałku do środy.
 • Zapraszamy wszystkich licealistów do współtworzenia wspólnoty młodzieżowej w naszej parafii. Spotkania będą miały indywidualny charakter i będą pomagały budować relację z Bogiem, głębokie więzi z rówieśnikami i lepiej poznać siebie. Spotkania będą się odbywać w niedziele o 17.00 w Instytucie Jana Pawła II. Zapraszamy na kolejne spotkanie już dziś. Szczegółowych informacji udzielają ks. Elia Callegarin i ks. Piotr Rymuza.
 • Duszpasterstwo Akademickie Ryba zaprasza studentów i ludzi młodych w wieku 18–26 lat na spotkania formacyjne w każdy piątek o 20.00 w budynku Instytutu Jana Pawła II. Szczegółowe informacje u ks. Piotra Rymuzy i na stronie https://www.facebook.com/duszpasterstworyba
 • DA Ryba zaprasza narzeczeństwa i pary rozeznające powołanie małżeńskie na spotkania grupy „Wino”, które są formą rocznego kursu przedmałżeńskiego i konwersatorium o budowaniu relacji. Najbliższe spotkanie w poniedziałek, 12 grudnia o 19.00 w w Instytucie Jana Pawła II.
 • W dniu 15 grudnia w godzinach od 18.00 do 19.30 Zespół „Łączy Nas Parafia” zaprasza wszystkie dzieci na oratorium. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia będziemy przygotowywać szopki. Zajęcia poprowadzi niesamowicie kreatywna Julia Kutra – absolwentka Wydziału Wzornictwa na ASP w Warszawie, współtwórca książek, gier planszowych i zestawów kreatywnych. Prosimy o zapisywanie dzieci na adres: e-mail: laczynasparafia@gmail.com
 • W najbliższy czwartek (15 grudnia) nie będzie spotkania grupy Nordic Walking.
 • Z okazji toczącego się mundialu Zespół Łączy Nas Parafia zaprasza w niedzielę 18 grudnia o godzinie 12.00 (w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II) na spotkanie z autorką bestsellerów dla dzieci i młodzieży z Yvette Żółtowską-Darską. Podczas spotkania prezentowana będzie książka o Wojciechu Szczęsnym. Będzie okazja posłuchać inspirujących historii i anegdot o tym wspaniałym bramkarzu.
 • Zespół „Łączy Nas Parafia” gorąco zachęca wszystkich uczniów klas 8 do przyłączenia się do coraz prężniej działającej grupy młodego wolontariatu. Nasze spotkania to również wspólne spędzanie wolnego czasu, tj. wspólne oglądanie filmów, wypady na pizzę i do kina. Podpisujemy zaświadczenia o odbyciu wolontariatu. Zgłoszenia prosimy kierować na laczynasparafia@gmail.com 
 • I Ty możesz zostać Królem Janem… w Wilanowskim Orszaku Królewskim 8 stycznia 2023! Poszukujemy osób, które wcielą się w postacie Króla Jana Sobieskiego, Królowej Marysieńki, Maryi, Józefa i inne postacie jasełkowe takie jak trzej królowie, anioły, diabły itd. Zapewniamy piękne teatralne stroje. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: laczynasparafia@gmail.com

 • Msze św. w niedziele są o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się w czasie Mszy porannej o 6.30, 15 minut przed Mszą świętą o 12.00 oraz od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele 15 minut przed Mszą świętą.
 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w górnym kościele w poniedziałki w godzinach 19.30–20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.
 • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy świętej z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary przesyłane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać! 
 • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej