Aktualności

Zaproszenie dla odwiedzających Wilanów i przypomnienie o parkingu

Wszystkich gości, którzy przybędą do Wilanowa na X Królewski Festiwal Światła, rozpoczynający się w sobotę 10 grudnia, zapraszamy do skorzystania z obszernego parkingu przy Świątyni Opatrzności Bożej. Będzie to również okazja, by nawiedzić powstające Sanktuarium oraz obejrzeć wyjątkową ekspozycję w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

X Królewski Festiwal Światła to święto wszystkich mieszkańców Wilanowa i gości z całej Warszawy oraz okolic. Rozpocznie się on o godz. 16.00 już w najbliższą sobotę, 10 grudnia. Organizatorzy zapraszają przez cały weekend na multimedialne pokazy spektaklu „Światło-Dźwięk”. Na gości czekają liczne atrakcje, wśród nich Labirynt Świetlny, Bajeczna Górka, relaksujący spacer po Królewskim Ogrodzie Światła oraz przejażdżka rozświetloną Bajeczną Karuzelą.

Przez cały weekend w godz. 12.00-19.00 zapraszamy także do obejrzenia wyjątkowej ekspozycji w Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego (ostatnie wejście o godz. 18.00).

Wilanowskie Sanktuarium Opatrzności Bożej wraz z nowo otwartym Mauzoleum Prezydentów RP na Uchodźstwie można zwiedzić z naszym przewodnikiem w sobotnie i niedzielne popołudnie w godz. 13.00-17.00. We wnętrzu Świątyni oraz w Kaplicy Najświętszego Sakramentu warto poświęcić czas na adorację w ciszy.

W każdy weekend działa nasz sklepik z pamiątkami, gdzie każdy znajdzie 100 pomysłów na świąteczne prezenty dla dużych i małych. Koszulki, gry, puzzle, książki i dewocjonalia – idealne dla całej rodziny. Czekamy na Was od 10.00 do 17.00.

Parking jest odpłatny, a zasady korzystania znajdują się na stronie COB.

Źródło: centrumopatrznosci.pl