Aktualności

Ogłoszenia parafialne (18.12.2022)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA CZWARTĄ NIEDZIELĘ ADWENTU A

 • Poświęcone opłatki na wigilijny stół możemy nabywać po Mszach świętych w zakrystii.
 • Po Mszach świętych rozprowadzane są świece CARITAS „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Na naszym stole wigilijnym nie może zabraknąć światła świecy, które przypomni nam również o tych, którzy naszej pomocy oczekują.
 • W Wigilię Bożego Narodzenia (sobota), Msze święte tylko o 6.30 (Roraty, już bez śniadania) i o 12.00. Nie będzie Mszy o 18.00. Spowiedź tylko na Mszy porannej. Zachęcamy, aby w tym dniu zachować polski zwyczaj wspólnej modlitwy, czytania Ewangelii o Narodzeniu Jezusa, łamania się opłatkiem, śpiewu kolęd oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 • Pasterka o 24.00,  a po niej dzielenie się opłatkiem. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na Dom Samotnej Matki w Chylicach.
 • Msze święte w Boże Narodzenie (niedziela) o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30. Nie będzie Mszy o 8.00. 
 • W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (poniedziałek), we Wspomnienie Św. Szczepana, Msze święte o 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30. Nie będzie Mszy o 8.00.
 • Święto Świętej Rodziny wyjątkowo w piątek, 30 grudnia. Msze święte o 7.00, 12.00, 18.00 i 20.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy o 18.00 do 20.00
 • Msza święta dziękczynno-przebłagalna za Stary Rok w sobotę, 31 grudnia o 18.00. 
 • W Nowy Rok Msze święte o 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30. Nie będzie Mszy świętej o 8.00.
 • 24 i 31 grudnia nie będzie konferencji przedchrzcielnych.
 • Następne niedzielne spotkanie dla licealistów odbędzie się 8 stycznia.
 • 22 grudnia w godzinach od 18.00 do 19.30 Zespół „Łączy Nas Parafia” zaprasza wszystkie dzieci na oratorium. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia będziemy przygotowywać ozdoby choinkowe. Zajęcia poprowadzi niesamowicie kreatywna Julia Kutra – absolwentka Wydziały Wzornictwa na ASP w Warszawie. W celu możliwości oszacowania ilości materiałów niezbędnych do przeprowadzenia warsztatów, prosimy o zapisywanie dzieci na adres e-mail: laczynasparafia@gmail.com
 • Zespół „Łączy Nas Parafia” zaprasza na spotkania grupy Nordic Walking. Najbliższe spotkanie już w czwartek o 20.00 przed budynkiem Instytutu Papieża Jana Pawła II. Jest okazja do wspólnego spaceru i rozmowy. Istnieje również możliwość wypożyczenia kijków na czas treningu. Uprzejmie prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału w spacerze na laczynasparafia@gmail.com
 • Z okazji toczącego się mundialu Zespół Łączy Nas Parafia zaprasza w niedzielę 18 grudnia o godzinie 12.00 (w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II) na spotkanie z autorką bestsellerów dla dzieci i młodzieży z Yvette Żółtowską-Darską. Podczas spotkania prezentowana będzie książka o Wojciechu Szczęsnym. Będzie okazja posłuchać inspirujących historii i anegdot o tym wspaniałym bramkarzu.
 • I Ty możesz zostać Królem Janem… w Wilanowskim Orszaku Królewskim 8 stycznia 2023! Poszukujemy osób, które wcielą się w postacie Króla Jana Sobieskiego, Królowej Marysieńki, Maryi, Józefa i inne postacie jasełkowe takie jak trzej królowie, anioły, diabły itd. Zapewniamy piękne teatralne stroje. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: laczynasparafia@gmail.com

 • Msze święte w niedziele o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się w czasie Mszy porannej o 6.30, 15 minut przed Mszą świętą o 12.00 oraz od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele 15 minut przed Mszą świętą.
 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w górnym kościele w poniedziałki w godzinach 19.30–20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.
 • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy świętej z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary przesyłane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać! 
 • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej

Otoczmy modlitwą pochodzących z naszej parafii narzeczonych, by jak najlepiej przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa.

ZAPOWIEDŹ I

 • Jarosław R. Żukowski, kawaler i Olga Slabkivska, panna, oboje z par. tutejszej.