Aktualności

Ogłoszenia parafialne (25.12.2022)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO A

 • W Boże Narodzenie Pasterka o 24.00,  a po niej dzielenie się opłatkiem. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na Dom Samotnej Matki w Chylicach.
 • Msze święte w Boże Narodzenie w ciągu dnia (niedziela) o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30. Nie będzie Mszy o 8.00. O 15.00 będziemy się wspólnie modlić Koronką do Miłosierdzia Bożego, prosząc o Boże Miłosierdzie i potrzebne łaski na rok 2023.
 • W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (poniedziałek), we Wspomnienie Św. Szczepana, Msze święte o 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30. Nie będzie Mszy o 8.00.
 • Święto Świętej Rodziny wyjątkowo w piątek, 30 grudnia. Msze święte o 7.00, 12.00, 18.00 i 20.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy o 18.00 do 20.00
 • Msza święta dziękczynna za wszelkie dobro i otrzymane łaski od Boga w roku 2022 w sobotę, 31 grudnia o 18.00. Po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Za publiczny śpiew hymnu Ciebie, Boga, wysławiamy można uzyskać tego dnia odpust zupełny.
 • Także w sobotę, o 12.00 odprawiona zostanie Msza święta dziękczynna za rodziny z Aktem Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza.
 • W Nowy Rok Msze święte o 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30. Nie będzie Mszy świętej o 8.00.
 • 31 grudnia nie będzie konferencji przedchrzcielnej.
 • W niedzielę 1 stycznia przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu wspominamy również nadanie Najświętszego Imienia Jezus. Odpust zupełny można uzyskać za udział w publicznym odmówieniu lub śpiewie hymnu: O Stworzycielu Duchu, przyjdź. Msze święte według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy o 8.00. 
 • Drodzy Parafianie! Chcemy Was odwiedzić w Waszych domach, by pobłogosławić miejsce Waszego codziennego życia, wspólnie się pomodlić i po prostu lepiej się poznać. Wizyta jest okazją do rozmowy o Bogu, Kościele i funkcjonowaniu naszej parafii. Postaramy się odwiedzić wszystkich, którzy wyrażą taką wolę. Także tych, którzy swojego miejsca w Kościele jeszcze nie widzą, bądź nie rozumieją. Wizyty rozpoczniemy po Nowym Roku. Zainteresowanych wizytą prosimy o wypełnienie >> formularza zgłoszeniowego na naszej stronie.
 • Następne niedzielne spotkanie dla licealistów odbędzie się 8 stycznia.
 • I Ty możesz zostać Królem Janem… w Wilanowskim Orszaku Królewskim 8 stycznia 2023! Poszukujemy osób, które wcielą się w postacie Króla Jana Sobieskiego, Królowej Marysieńki, Maryi, Józefa i inne postacie jasełkowe takie jak trzej królowie, anioły, diabły itd. Zapewniamy piękne teatralne stroje. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: laczynasparafia@gmail.com

 • Msze święte w niedziele o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się w czasie Mszy porannej o 6.30, 15 minut przed Mszą świętą o 12.00 oraz od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele 15 minut przed Mszą świętą.
 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w górnym kościele w poniedziałki w godzinach 19.30–20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.
 • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy świętej z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary przesyłane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać! 
 • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej

Otoczmy modlitwą pochodzących z naszej parafii narzeczonych, by jak najlepiej przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa.

ZAPOWIEDŹ II

 • Jarosław R. Żukowski, kawaler i Olga Slabkivska, panna, oboje z par. tutejszej.