Aktualności

Ogłoszenia parafialne (01.01.2023)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

 • Przypada dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu wspominamy również nadanie Najświętszego Imienia Jezus. Odpust zupełny można uzyskać za udział w publicznym odmówieniu lub śpiewie hymnu: O Stworzycielu Duchu, przyjdź. Msze święte według porządku niedzielnego. Nie ma dziś Mszy świętej o 8.00. 
 • O godz. 15.00 będziemy się modlić Koronką do Miłosierdzia Bożego, prosząc o Boże Miłosierdzie i potrzebne łaski na rok 2023. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 • W piątek, 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze święte według porządku niedzielnego. Nie będzie jednak Mszy o 8.00. Na każdej Mszy świętej poświęcenie kadzidła i kredy. Taca przeznaczona zostanie na misje. Pamiętajmy o pierwszopiątkowej Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 • Wspólnota Świętego Szarbela zaprasza w najbliższą środę (4 stycznia) o 20.00 na Mszę świętą.
 • W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy na Godzinę Świętą po Mszy świętej o 18.00, czyli wspólną adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Rycerstwo Niepokalanej poprowadzi adorację z rozważaniami abp Józefa Teodorowicza „Z Chrystusem Jezusem”.
 • W najbliższą sobotę, 7 stycznia o 12.00 odbędzie się uroczysta Msza święta dziękczynna za życie i pontyfikat zmarłego papieża seniora Benedykta XVI. Mszy będzie przewodniczył abp Salvatore Pennacchio – nuncjusz apostolski w Polsce.
 • W związku z tym wyjątkowo, Msza święta do Niepokalanego Serca NMP w pierwszą sobotę miesiąca o 7.00. Po niej Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i Różaniec.
 • Przypominamy, że przygotowaniem do Pierwszej Komunii Świętej są cotygodniowe niedzielne Msze święte o godz. 10.30 i comiesięczna konferencja dla dzieci i rodziców. Najbliższe spotkania 15 stycznia  i 18 stycznia.  
 • W przyszłą niedzielę, 8 stycznia o godz. 15.00 wraz z Centrum Kultury Wilanów i Instytutem Papieża Jana Pawła II serdecznie zapraszamy na Wilanowski Orszak Królewski, który ruszy spod pomnika króla Jana Sobieskiego i zakończy się koncertem kolęd w Świątyni. Podczas orszaku i koncertu będziemy zbierać środki finansowe na leczenie i rehabilitację naszych małych parafian: Kalinki i Dominika.  
 • Następne niedzielne spotkanie dla licealistów odbędzie się 8 stycznia o 17.00, a spotkanie duszpasterstwa akademickiego – 13 stycznia o 20.00.
 • 11 stycznia, w środę zapraszamy na godz. 19.00 do dolnego kościoła na spotkanie z prof. Marią Ryś. Temat spotkania: „Jak konstruktywnie radzić sobie w sytuacjach kryzysowych?”
 • Drodzy Parafianie! Chcemy Was odwiedzić w Waszych domach, by pobłogosławić miejsce Waszego codziennego życia, wspólnie się pomodlić i po prostu lepiej się poznać. Wizyta jest okazją do rozmowy o Bogu, Kościele i funkcjonowaniu naszej parafii. Postaramy się odwiedzić wszystkich, którzy wyrażą taką wolę. Także tych, którzy swojego miejsca w Kościele jeszcze nie widzą, bądź nie rozumieją. Wizyty rozpoczniemy po Nowym Roku. Zainteresowanych wizytą prosimy o wypełnienie >> formularza zgłoszeniowego na naszej stronie.

 • Msze święte w niedziele o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się: na prośbę po Mszy świętej o 7.00, 15 minut przed Mszą świętą o 12.00 oraz od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele – 15 minut przed Mszą świętą.
 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w górnym kościele w poniedziałki w godzinach 19.30–20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.
 • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy świętej z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary przesyłane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać! 
 • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej