Aktualności

Koncert kolęd i pastorałek

Instytut Papieża Jana Pawła II i Parafia Opatrzności Bożej zapraszają na koncert kolęd i pastorałek „Oj, Maluśki, Maluśki…”. Koncert odbędzie się w niedzielę 22 stycznia o godz. 11.30 (po Mszy Świętej z udziałem dzieci). Wykonawcami będą: Kolektyw Artystyczny Soul Sound oraz nasza schola dziecięca Nutki Opatrzności.

Święty Jan Paweł II w bożonarodzeniowym liście apostolskim do dzieci z 1994 roku przypomniał, że podczas Świąt Bożego Narodzenia nasza refleksja powinna skupiać się przede wszystkim wokół rodziny. Dziecko jest bowiem nie tylko radością i troską swoich rodziców, ale także Kościoła. Wpatrując się co roku w historię Dzieciątka Jezus, dostrzec możemy losy milionów dzieci na całym świecie.

Podczas koncertu dzieci zostaną zaproszone do wspólnego kolędowania. W tym celu pojawi się także postać konferansjera, który opowie najmłodszym o tradycjach kolędowania, a także przybliży najważniejsze zagadnienia związane z przesłaniem Ojca Świętego Jana Pawła II do dzieci z okazji Bożego Narodzenia.

Dzięki tej inicjatywie chcielibyśmy upamiętnić osobę Świętego Jana Pawła II oraz pielęgnować i przekazywać tradycję wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. 

Jeżeli dzieci posiadają swoje instrumenty: flety podłużne, dzwonki chromatyczne, instrumenty perkusyjne (bębenek, tamburyn, marakasy, talerze, klawesyn), prosimy o ich zabranie na koncert i dołączenie do wspólnego kolędowania.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!