Aktualności

Ogłoszenia parafialne (05.02.2023)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA PIĄTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ A

 • Dziś po Mszach świętych o 9.00, 10.30 i 12.00 zapraszamy do budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II do parafialnej kawiarenki. Dla dzieci o 12.00 pokaz filmowy oraz konkurs plastyczny „Namaluj ulubionego duszpasterza”.
 • Zachęcamy do włączenia się w comiesięczną modlitwę przez wstawiennictwo św. Józefa za małżeństwa będące w kryzysie, która odbywa się w drugie środy miesiąca podczas Mszy świętej o 18.00.
 • Także w najbliższą środę (8 lutego) o 19.00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu odbędzie się konferencja na rozpoczęcie 33-dniowych rekolekcji przygotowujących do aktu oddania św. Józefowi. Konferencję wygłosi ks. Piotr Celejewski. Zapraszamy wszystkich czcicieli św. Józefa. Informacje i zapisy na rekolekcje na stronie oddaniejozefowi.pl.
 • W sobotę, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes obchodzić będziemy XXXI Światowy Dzień Chorego. Sakramentu namaszczenia chorych będziemy udzielać podczas Mszy świętej o 12.00.
 • W czwartek od 18.00 do 19.30 Zespół „Łączy Nas Parafia” zaprasza wszystkie dzieci na oratorium. Zajęcia poprowadzi Julia Kutra – absolwentka ASP w Warszawie, współtwórca książek, gier planszowych i zestawów kreatywnych. Zapisy dzieci pod adresem: laczynasparafia@gmail.com.
 • Zespół „Łączy Nas Parafia” zaprasza na spotkania grupy Nordic Walking. Najbliższe spotkanie w najbliższy czwartek o godzinie 20.00 przed budynkiem Instytutu Papieża Jana Pawła II. Zgłoszenia – laczynasparafia@gmail.com.
 • Zapraszamy serdecznie na pielgrzymkę parafialną do Rzymu, która odbędzie się  w dniach 28 kwietnia – 3 maja tego roku. Program znajduje się na stronie internetowej parafii. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Elii Callegarina.
 • Licealistów zapraszamy na spotkania Duszpasterstwa Młodzieżowego Ster w każdą niedzielę o godz. 17.00 w budynku Instytutu Jana Pawła II. Szczegółowe informacje u ks. Elii Callegarin i Ks. Piotra Rymuzy.

 • Msze święte w niedziele o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego w niedziele o 15.00.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się: na prośbę po Mszy świętej o 7.00, 15 minut przed Mszą świętą o 12.00 oraz od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele – 15 minut przed Mszą świętą.
 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej. W czasie trwania wizyt duszpasterskich, prosimy członków Kół Różańcowych i innych wspólnot parafialnych, o prowadzenie tej modlitwy w Kaplicy Najświętszego Sakramentu.
 • Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii górnej po każdej Mszy świętej lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Teraz intencje przyjmujemy do końca czerwca.
 • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy świętej z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary przesyłane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać! 
 • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej