Aktualności

Spektakl „Lolek”

W czwartkowy wieczór, 18 maja Panteon Wielkich Polaków stał się prawdziwą sceną teatralną, a niej wystąpili najwspanialszy aktorzy – dzieci i młodzież z naszej parafii, którzy od trzech miesięcy przygotowywali się, aby uczcić 103. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Dzięki niesamowitej grze aktorskiej mogliśmy się przenieść do Wadowic, do domu Emilii i Karola Wojtyłów, gdzie wszystko się zaczęło…

Spektakl to również początek grupy teatralnej „Lolek”, która od września (w ramach Zespołu „Łączy Nas Parafia”) na stałe będzie prowadzić warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży oraz odkrywać największe talenty naszej parafii. Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się!

Dziękujemy Muzeum Miejskiemu w Wadowicach za udostępnienie starych fotografii Wadowic, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach za udostępnienie zdjęcia, która widniało na plakacie, za wszystkie repliki przedmiotów, które należały do Rodziny Wojtyłów, w tym m.in. album rodzinny z fotografiami i serwetki z haftem Emilii Wojtyły. Niskie pokłony także dla Julki Kutry za misterne wykonanie repliki zegara słonecznego, który Lolek widział codziennie ze swojego okna. Dziękujemy wielkim talentom muzycznym, tj. naszemu organiście Jackowi oraz Dominice Kasprzyckiej – Gałczyńskiej. Szczególne podziękowania dla Instytutu Papieża Jana Pawła II za ogromną pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia.

Więcej zdjęć na >> oficjalnym profilu naszej parafii na FB!