Aktualności

Ogłoszenia parafialne (10.09.2023)

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA DWUDZIESTĄ TRZECIĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ A

 • Poświęcenie tornistrów dziś na Mszy świętej o godz. 10.30. Zapraszamy zwłaszcza dzieci z klas 0 i 1. 
 • W przyszłą niedzielę (17 września) od 11.30 zapraszamy na piknik i odpust parafialny pod hasłem: „ZaczynaMY”. Planowane wydarzenie ma stanowić uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego i będzie nawiązywać do atmosfery przedwojennej Warszawy. Podczas pikniku m.in.: wystąpi Warszawska Kapela z Targówka, będzie możliwość spotkania z kataryniarzem oraz jego gadającą papugą, przejechania się epokowymi pojazdami oraz odkrycia przedwojennych gustów kulinarnych.
 • We wtorek, 12 września druga rocznica beatyfikacji w naszej Świątyni bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej. Modlimy się o rychłą kanonizację tych błogosławionych.
 • W czwartek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Msze jak w tygodniu.
 • W sobotę, 16 września zapraszamy parafian i przyjaciół Opatrzności Bożej, na Dzień Skupienia Darczyńców. Nabożeństwo różańcowe o 10.30, konferencja ks. Piotra Celejewskiego o 11.00, a Msza święta z jego homilią o 12.00. 
 • Spotkanie rodziców przed Pierwszą Komunią Świętą w najbliższą środę 13 września o 19.30 w dolnym kościele. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej w przyszłą niedzielę, 17 września po Mszy o godz. 10.30.
 • Młodzież ze szkół ponadpodstawowych zapraszamy na spotkania grupy „STER – katecheza przyparafialna”. Spotkania będą uzupełnieniem i poszerzeniem katechezy szkolnej o doświadczenie wiary przeżywanej we wspólnocie. Spotkania rozpoczną się w poniedziałek 25 września. Szczegóły i zapisy na naszej stronie internetowej.
 • Zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które rozpoczną się w naszej parafii w poniedziałek 25 września o 19.30.
 • Spotkanie informacyjne w sprawie kursu do bierzmowania dla młodzieży klas ósmych szkół podstawowych i pierwszych szkół ponadpodstawowych odbędzie się w poniedziałek 2 października o godz. 20.00 w budynku Instytutu Jana Pawła II. Zapisy na kurs odbędą się na pierwszym spotkaniu. 
 • Kurs przedmałżeński rozpoczynamy 26 września. Obejmuje 10 spotkań co tydzień we wtorek o godz. 19.30. Zapisy na pierwszym spotkaniu. 
 • Składamy „Bóg zapłać!” za tacę na potrzeby Seminarium Duchownego.

 • Msze święte w niedziele o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy o 7.00 na prośbę u kapłana celebrującego Mszę świętą, 15 minut przed Mszą o 12.00 i od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele – 15 minut przed każdą Mszą świętą.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego w każdą niedzielę o 15.00.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w poniedziałki w godz. 19.30–20.00 (wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym).
 • We wtorki zapraszamy na Msze święte o 18.00, podczas których wypraszamy potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.
 • W każdy czwartek po wieczornej Mszy świętej o 18.00 odprawiane jest nabożeństwo do Opatrzności Bożej.
 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji  o zdrowie duszy i ciała, a także o pokój dla świata. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, w soboty o 11.30.
 • Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii górnej po każdej Mszy świętej lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Aktualnie intencje przyjmujemy do końca grudnia.
 • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy świętej z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.
 • Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci (typu hulajnogi, rowerki) zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni lub przed wejściem do Świątyni.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary przesyłane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać! 
 • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej