Aktualności

Ogłoszenia parafialne (17.09.2023)

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA DWUDZIESTĄ CZWARTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ A

 • Przeżywamy dziś w naszej wspólnocie dzień odpustu parafialnego. W związku z tym możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej i modlitwa w intencjach papieskich), odmawiając w naszej Świątyni modlitwę „Ojcze nasz” i Wyznanie Wiary.
 • W ramach odpustu zapraszamy wszystkich parafian i przyjaciół na piknik pod hasłem: „ZaczynaMY”. Wydarzenie będzie nawiązywać do atmosfery przedwojennej Warszawy. Podczas pikniku m.in.: wystąpi Warszawska Kapela z Targówka, będzie możliwość spotkania z kataryniarzem oraz jego gadającą papugą, przejechania się epokowymi pojazdami oraz odkrycia przedwojennych gustów kulinarnych. Rozpoczęcie o 11.30.
 • Dziś po Mszy świętej o 10.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej.
 • W Kościele powszechnym obchodzimy dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. W modlitwie pamiętamy o wszystkich pracownikach mediów.
 • W poniedziałek przypada Święto Św. Stanisława Kostki – patrona Polski, naszej archidiecezji, a także dzieci, młodzieży i ministrantów. W czwartek będziemy obchodzić Święto Św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.
 • Instytut Papieża Jana Pawła II oraz Zespół Łączy Nas Parafia zapraszają wszystkie kobiety na jednodniowe warsztaty pod hasłem „Geniusz kobiety”. Warsztaty odbędą się w sobotę, 23 września w godz. 10.00-18.00 w Instytucie Papieża Jana Pawła II. Warsztaty są bezpłatne. Ilość miejsc ograniczona. Rejestracja obowiązkowa. Szczegóły i formularz zgłoszeniowy na dedykowanej stronie.
 • Zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które rozpoczną się w naszej parafii w poniedziałek 25 września o 19.30.
 • Młodzież ze szkół ponadpodstawowych zapraszamy na spotkania grupy „STER – katecheza przyparafialna”. Będą one uzupełnieniem i poszerzeniem katechezy szkolnej o doświadczenie wiary przeżywanej we wspólnocie. Spotkania rozpoczną się w poniedziałek 25 września. Szczegóły i zapisy na naszej stronie internetowej.
 • Zapraszamy wszystkie mamy na spotkania wspólnoty, które odbywają się w każdy wtorek o godz. 10.00. Spotykania odbywają się w Sali Mam przy Instytucie Jana Pawła II. Spotkania to słuchanie Słowa Bożego, wspólna modlitwa, okazja do dzielenia się codziennością. Wspólnota organizuje ciekawe warsztaty i gości różnych prelegentów.
 • Kurs przedmałżeński rozpoczynamy 26 września. Obejmuje on 10 spotkań co tydzień we wtorek o godz. 19.30. Zapisy na pierwszym spotkaniu. 
 • Spotkanie informacyjne w sprawie kursu do bierzmowania dla młodzieży klas ósmych szkół podstawowych i pierwszych szkół ponadpodstawowych odbędzie się w poniedziałek 2 października o godz. 20.00 w budynku Instytutu Jana Pawła II. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

 • Msze święte w niedziele o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy o 7.00 na prośbę u kapłana celebrującego Mszę świętą, 15 minut przed Mszą o 12.00 i od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele – 15 minut przed każdą Mszą świętą.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego w każdą niedzielę o 15.00.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w poniedziałki w godz. 19.30–20.00 (wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym).
 • We wtorki zapraszamy na Msze święte o 18.00, podczas których wypraszamy potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.
 • W każdy czwartek po wieczornej Mszy świętej o 18.00 odprawiane jest nabożeństwo do Opatrzności Bożej.
 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji  o zdrowie duszy i ciała, a także o pokój dla świata. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, w soboty o 11.30.
 • Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii górnej po każdej Mszy świętej lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Aktualnie intencje przyjmujemy do końca grudnia.
 • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy świętej z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.
 • Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci (typu hulajnogi, rowerki) zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni lub przed wejściem do Świątyni.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary przesyłane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać! 
 • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej