Aktualności

Ogłoszenia parafialne (01.10.2023)

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA DWUDZIESTĄ SZÓSTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ A

 • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w niedziele o 15.00, w tygodniu po Mszy świętej wieczornej, a w soboty o 11.30. Dzieci zapraszamy codziennie, ale szczególnie w środy.
 • Spotkanie informacyjne w sprawie kursu do bierzmowania dla młodzieży klas ósmych szkół podstawowych i pierwszych szkół ponadpodstawowych odbędzie się w poniedziałek (2 października) o godz. 20.00 w budynku Instytutu Jana Pawła II. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 • Wszystkich, którzy chcą odnowić lub pogłębić swoją relację z Bogiem zapraszamy na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy. Można jeszcze dołączyć – drugie spotkanie w poniedziałek, 2 października o 19.30 w Świątyni.
 • W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Wspólna adoracja – Godzina Święta w czwartek po Mszy wieczornej. W piątek okazja do spowiedzi rano, w południe i od godz. 17.00.
 • W najbliższy piątek zapraszamy na adorację różańcową. Po Mszy świętej o 18.00 modlitwa tajemnicami radosnymi różańca i adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do Mszy świętej o 20.00. Po Mszy, około 20.30 – tajemnice światła i czas na adorację w ciszy, około 21.30 – tajemnice bolesne (i adoracja w ciszy), a około 22.30 tajemnice chwalebne. Adorację Najświętszego Sakramentu zakończymy błogosławieństwem eucharystycznym około 23.00.
 • W pierwszą sobotę miesiąca przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. O godz. 10.50 zapraszamy do śpiewu Godzinek, a o 11.15 rozpoczniemy wspólną modlitwę różańcową.
 • W najbliższy piątek, 6 października pierwsze po wakacjach spotkanie Duszpasterstwa Akademickiego Ryba. Rozpoczęcie Mszą świętą w Świątyni o 20.00, dalsza część spotkania w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II. Zapraszamy studentów i ludzi młodych w wieku 18–26 lat.
 • Młodzież ze szkół ponadpodstawowych zapraszamy na spotkania grupy „STER – katecheza przyparafialna”. To uzupełnienie i poszerzenie katechezy szkolnej o doświadczenie wiary przeżywanej we wspólnocie. Spotkania w poniedziałki o 19.00 w budynku Instytutu Jana Pawła II. Szczegóły i zapisy na naszej stronie internetowej.

Dodatkowe informacje i zapisy na wydarzenia organizowane przez Zespół Łączy Nas Parafia pod adresem e-mail: laczynasparafia@gmail.com

 • 5 października w godz. 18.00–19.30 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II odbędzie się pierwsze po wakacyjnej przerwie oratorium. Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież szkół podstawowych. Uprzejmie prosimy o wcześniejsze zapisy.
 • Wszystkich wolontariuszy oraz wszystkich chętnych do przyłączenia się do wolontariatu Łączy Nas Parafia zapraszamy na spotkania organizacyjne 5 października o godz. 16.00.
 • Zapraszamy dzieci i młodzież do przyłączenia się do kółka teatralnego „Lolek” – pierwsze spotkanie organizacyjne w czwartek o godz. 20.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

 • Msze święte w niedziele o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy o 7.00 na prośbę u kapłana celebrującego Mszę świętą, 15 minut przed Mszą o 12.00 i od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele – 15 minut przed każdą Mszą świętą.
 • W październiku w każdą niedzielę o 15.00 zapraszamy na różaniec.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w poniedziałki w godz. 19.30–20.00 (wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym).
 • We wtorki zapraszamy na Msze święte o 18.00, podczas których wypraszamy potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.
 • W każdy czwartek po wieczornej Mszy świętej o 18.00 odprawiane jest nabożeństwo do Opatrzności Bożej.
 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji  o zdrowie duszy i ciała, a także o pokój dla świata. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, w soboty o 11.30.
 • Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii górnej po każdej Mszy świętej lub w kancelarii w godzinach urzędowania. Aktualnie intencje przyjmujemy do końca marca 2024.
 • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy świętej z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.
 • Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci (typu hulajnogi, rowerki) zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni lub przed wejściem do Świątyni.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary przesyłane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać! 
 • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej