Aktualności

O współczuciu dla studentów

Już w piątek 13 października o 20.00 zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne Duszpasterstwa Akademickiego Ryba!

Czym różni się współczucie od empatii? Kiedy zaczyna się lekceważenie, a kiedy prawdziwym problemem jest nadmierne poszukiwanie atencji? Czy współczucie może stać się formą manipulacji? Jak współczucie jest opisywane w Biblii? Czy Bóg może mi współczuć?

Te i inne pytania będą kanwą naszego spotkania, które rozpoczniemy krótkim wprowadzeniem i modlitwą nieszporami w budynku Instytutu Jana Pawła II. Po części modlitewnej rozpoczniemy część konwersatoryjną. Będzie rozmowa w grupach, która pomoże nam się lepiej poznać, a po niej konferencja, którą wygłosi ks. Piotr Rymuza. Będzie też okazja do zadawania pytań i wspólnej dyskusji. Chętni będą mogli zostać dłużej, by po prostu być razem.

Zachęcamy do zapraszania znajomych. Spotkanie jest dedykowane studentom i ludziom młodym w wieku 18–26 (czyli zapraszamy także tegorocznych maturzystów!).

>> Strona duszpasterstwa na FB
>> Wydarzenie na FB