Aktualności

Zaproszenie na koncert patriotyczny

11 listopada, jak co roku spotkamy się w Świątyni Opatrzności Bożej, by świętować obchody Narodowego Święta Niepodległości. Szczególnym punktem  uroczystości będzie wieczorny koncert patriotyczny pt. „Wolność jest w nas”.

Obok twórców polskich, w tym Małej Armii Janosika z Podhala, o godz. 17.00 wystąpią artyści ukraińscy. – Zapraszając do udziału w tym szczególnym koncercie muzyków z Ukrainy, chcieliśmy podkreślić naszą łączność z cierpiącym narodem ukraińskim, który od wielu miesięcy heroicznie walczy o swoją niepodległość – mówią organizatorzy koncertu. Wyrażenie tej solidarności w dniu, w którym jako Polacy świętujemy odzyskanie wolności po 123 latach niewoli i udręk narodu, powinno zyskać szczególny wydźwięk.

Podczas koncertu usłyszymy Ukraiński Chór Dziecięcy Filharmonii Krakowskiej oraz barytona Viktora Yankovskiego. Muzyczne dzieło zakończy wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych wraz z Chórem Politechniki Warszawskiej pod dyr. Dariusza Zimnickiego. Świątynię wypełnią dźwięki „Roty”, pieśni „My, Pierwsza Brygada” czy „Rozkwitały pąki białych róż”, a całość będzie miała charakter widowiska multimedialnego, którego reżyserii podjął się wybitny reżyser wielkich form telewizyjnych Bolesław Pawica. Artystom akompaniować będzie Orkiestra Kameralna Filharmonii Narodowej pod batutą Anny Sułkowskiej-Migoń.

Wstęp na koncert jest wolny, a zaproszenie można pobrać >> w serwisie COB.