Aktualności

Ogłoszenia parafialne (24.03.2024)

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ MĘKI PAŃSKIEJ B

 • Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, najważniejsze dni w roku liturgicznym, w których celebrujemy największe tajemnice wiary.
 • Z racji na wyjątkowy charakter tego czasu, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym roku będzie obchodzona 8 kwietnia.
 • Dziś ostatni dzień nowenny za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia. Prosimy dziś o pełną ochronę prawną życia dzieci nienarodzonych.
 • Także dziś o 13.00 zapraszamy do Centrum Kultury Wilanów przy ul. Kolegiackiej na spektakl „Gdyby Adam był Polakiem”, przygotowany przez grupę teatralną „Lolek” z naszej parafii.
 • W Wielkim Tygodniu spowiedź od poniedziałku do środy od 17.30 i w czasie Mszy wieczornej. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.
 • Przy wyjściach ze Świątyni ministranci rozprowadzają palemki wielkanocne, a wolontariusze Caritas – świece i baranki na stół wielkanocny.
 • Spotkania młodzieżowej grupy „STER” w niedziele o 17.30 w budynku Instytutu Jana Pawła II.
 • Wspólnota Mam zaprasza mamy, które w swoim macierzyństwie pragną być blisko Pana Boga i naszej kochanej Matki Maryi w każdy wtorek o 10.00 w Sali Mam przy Instytucie Jana Pawła II.
 • Spotkania Duszpasterstwa Akademickiego Ryba w piątki o 20.00 w Instytucie Jana Pawła II. Kolejne spotkanie po Świętach Wielkanocnych.

 • W Wielki Czwartek obchodzimy pamiątkę Ostatniej Wieczerzy oraz ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o 19.00. Po niej adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy w dolnym kościele do 22.00. Tego dnia nie ma innych Mszy.  
 • Wielki Piątek rozpoczniemy modlitwą poranną Kościoła: Ciemną Jutrznią i Godziną Czytań o 8.00. Przez cały dzień adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy. Droga Krzyżowa o 14.30, tak aby przy dwunastej stacji – w godzinie śmierci Pana Jezusa o 15.00 – odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego (rozpoczniemy też nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego). 
 • Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o 19.00. Taca w czasie tej liturgii przeznaczona będzie na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Adoracja Pana Jezusa w Grobie przez całą noc. Koronka do Miłosierdzia Bożego w nocy o godz. 3.00. Prosimy o zapisywanie się na nocne dyżury adoracyjne przez >> formularz na stronie internetowej. W piątek obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy. 
 • Wielką Sobotę również rozpoczniemy Ciemną Jutrznią i Godziną Czytań o 8.00. Tego dnia Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Znajdźmy czas na modlitwę przy Grobie Pana Jezusa. Koronka do Miłosierdzia Bożego o 15.00 w dolnym kościele.
 • Błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny w godz. 9.00 – 16.00.
 • W Wielką Sobotę nie będzie konferencji dla rodziców i chrzestnych.
 • Wigilia Paschalna w sobotę o 20.00. Tą Mszą świętą rozpoczniemy obchód Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Na liturgię przynosimy ze sobą świece do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
 • W Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30 (nie będzie Mszy świętej o 8.00). 
 • Msza święta w języku angielskim w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o 18.00 (Mass in English on Resurrection Sunday at 18.00).

Dodatkowe informacje i zapisy na wydarzenia organizowane przez Zespół Łączy Nas Parafia pod adresem e-mail: laczynasparafia@gmail.com

 • Zespół Łączy Nas Parafia zaprasza do przyłączenia się do zbiórki słodyczy, które w Niedzielę Miłosierdzia zostaną rozprowadzone podczas koncertu w formie cegiełek i wesprą stworzenie m.in. Wilanowskiego Świetlika – przestrzeni dla dzieci, w której będzie można otrzymać pomoc przy lekcjach, odpocząć po szkole, wziąć udział w ciekawych warsztatach i spotkać się z rówieśnikami z osiedla. 
 • Dziś o 13.00 serdecznie zapraszamy do Centrum Kultury Wilanów przy ul. Kolegiackiej na spektakl pt.: „Gdyby Adam był Polakiem”, przygotowany przez grupę teatralną „Lolek”, która działa przy naszej parafii.  Wstęp wolny! To pierwsze wyjazdowe przedstawienie grupy, bardzo prosimy więc o wsparcie ich swoją obecnością i gorący aplauz za trud włożony w przygotowania.
 • Wszystkich chętnych do włączenia się w wolontariat Łączy Nas Parafia zapraszamy do kontaktu. Wydajemy zaświadczenia o odbyciu wolontariatu.

Otoczmy modlitwą pochodzących z naszej parafii narzeczonych, by jak najlepiej przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa.

ZAPOWIEDŹ I

 • Rafał Dąbrowski, kawaler z parafii tutejszej i Iwona Rzucidło, panna z parafii tutejszej
 • Piotr Marek Roguski, kawaler z parafii tutejszej i Beata Giranowska, panna z parafii tutejszej