Aktualności

Tymczasowe zmiany w Świątyni

W najbliższych dniach w Świątyni będą realizowane przygotowania i zdjęcia do filmu. Nasz kościół zostanie w nim przedstawiony w bardzo pozytywny sposób, ukazując piękno budowli. Zgodziliśmy się na tę realizację, ponieważ producenci filmu zdecydowali się sfinansować instalację wytwarzającą zieloną energię, dzięki której znacząco obniżymy koszty ogrzewania Świątyni.

W dniach 2–7 kwietnia będą realizowane przygotowania do filmu w Świątyni, powstanie symboliczna scenografia. W dniach 8–13 kwietnia będą realizowane zdjęcia do filmu – głównie wieczorem i w nocy.

Msze w tym okresie (2–13 kwietnia), prócz Mszy niedzielnych 7 kwietnia, odprawiane będą w kaplicy Najświętszego Sakramentu.

Plan filmowy będzie chroniony przez pracowników ochrony. Wierni przychodzący do Świątyni proszeni są o informowanie pracowników ochrony, że zmierzają do kaplicy.