Aktualności

Ogłoszenia parafialne (26.05.2024)

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ B

 • Dziś, w Uroczystość Trójcy Świętej kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
 • Także dziś, na Mszy świętej o 12.00 – rocznica Pierwszej Komunii Świętej.
 • W czwartek Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Msze święte rano o 8.00, 9.00 i 10.30, a po niej procesja ulicami Wilanowa. Bezpośrednio po procesji, około godz. 13.00 Msza święta. Wieczorem Msze o 19.00 i 20.30. Na procesję zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe (w strojach komunijnych). Próba dla dziewczynek, które chcą sypać kwiatki w czasie procesji, we wtorek o 19.30 w Świątyni.
 • Kard. Kazimierz Nycz udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na piątek po Bożym Ciele.
 • W przyszłą niedzielę, 2 czerwca XVII Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za służbę człowiekowi”. W tym roku towarzyszyć nam będzie troje wielkich świętych: św. Królowa Jadwiga, bł. Edmund Bojanowski i bł. Jerzy Popiełuszko. Msze święte o 9.00, 12.00, 19.00 i 20.30 (ostatnia w dolnym kościele). Głównej Mszy o 12.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi kard. Grzegorz Ryś. Przed Mszą, o 11.00 zapraszamy do włączenia się w procesję z relikwiami od kościoła oo. Barnabitów do Świątyni. Szczegóły na plakatach przy wejściach. Tradycyjnie będzie można skorzystać z wielu wydarzeń kulturalnych, „Miasteczka dla dzieci” i innych atrakcji. Od 10.00 korzystanie z parkingu będzie niemożliwe (wyłącznie z kartą wjazdową).
 • Nabożeństwa majowe (a od soboty czerwcowe)w tygodniu po wieczornej Mszy świętej, a w niedzielę po Mszy o 19.00.
 • We wtorek wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego, a w środę św. Urszuli Ledóchowskiej, których relikwie czcimy w naszej Świątyni. We wtorek o 18.00 Msza zbiorowa za ich orędownictwem. Intencje można składać do puszki przy kaplicy Najświętszego Sakramentu.
 • W najbliższą sobotę – pierwsza sobota miesiąca. O 11.15 nabożeństwo różańcowe.
 • W pierwszy piątek czerwca, w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w godz. 7.30–18.00. Zgłoszenia do czuwania przez >> specjalny formularz.
 • Zapraszamy na spotkania młodzieżowej grupy „Ster” w niedziele o 17.30  budynku Instytutu Jana Pawła II.
 • Młodych i studentów zapraszamy na spotkania Duszpasterstwa Akademickiego Ryba w piątki o 20.00 w Instytucie Jana Pawła II.

 • We wtorek w godz. 16.00 – 19.00 zapraszamy dzieci do budynku Instytutu na spotkanie Wilanowskiego Świetlika. W programie m.in. warsztaty krawiecko-modowe, kulinarne plastyczne. Można będzie też zagrać w ping-ponga, piłkarzyki czy cymbergaja. Podczas warsztatów dzieci przygotują dla siebie posiłek. Zajęcia są bezpłatne, jednak obowiązują zapisy. Szczegóły na stronie parafialnej.
 • Fundacja „Łączy Nas Dobro” wraz z Instytutem Jana Pawła II oraz Muzeum Mt 5,14 planuje w pierwszych trzech tygodniach wakacji organizację półkolonii dla dzieci i młodzieży w budynku Instytutu. Szczegóły na stronie parafii. 

 • Msze święte w niedziele o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy o 7.00 na prośbę u kapłana celebrującego Mszę świętą, 15 minut przed Mszą o 12.00 i od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele – 15 minut przed każdą Mszą świętą.
 • W niedziele o 15.00 zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w poniedziałki w godz. 19.30–20.00 (wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym).
 • We wtorki zapraszamy na Msze święte o 18.00, podczas których wypraszamy potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.
 • W każdy czwartek po wieczornej Mszy świętej o 18.00 odprawiane jest nabożeństwo do Opatrzności Bożej.
 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji  o zdrowie duszy i ciała, a także o pokój dla świata. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, w soboty o 11.30.
 • Od 1 kwietnia przyjmujemy intencje mszalne do końca września bieżącego roku. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.
 • Prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy z udziałem dorosłych, o przejście do Kaplicy Maryjnej (ma nagłośnienie).
 • Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci (typu hulajnogi, rowerki) zostawiamy przed wejściem do Świątyni lub w pylonie.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary przesyłane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać! 
 • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej

Otoczmy modlitwą pochodzących z naszej parafii narzeczonych, by jak najlepiej przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa.

ZAPOWIEDŹ II

 • Rafał Szczepocki, kawaler z parafii tutejszej i Joanna Charzewska, panna z parafii tutejszej
 • Marek Witold Kosiński, kawaler z parafii tutejszej i Gabriela Mazur, panna z parafii tutejszej