Aktualności

Ogłoszenia parafialne (02.06.2024)

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ B

 • Dziś XVII Święto Dziękczynienia pod hasłem „Dziękujemy za służbę człowiekowi”. Msze święte o 9.00, 12.00, 19.00 i 20.30 (ostatnia w dolnym kościele). Szczegóły i program na plakatach przy wejściach. Od 10.00 niemożliwe lub bardzo utrudnione będzie korzystanie z parkingu przy Świątyni.
 • Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po wieczornej Mszy świętej, a w niedzielę po Mszy o 19.00. Dziś wyjątkowo o 21.30.
 • We wtorek przypada 36. rocznica konsekracji biskupiej kard. Kazimierza Nycza. Pamiętajmy w modlitwach o pasterzu naszej archidiecezji.
 • W środę o 12.00 Msza święta pod przewodnictwem bpa Michała Janochy w ramach Zjazdu Szkół im. Ks. Jana Twardowskiego i Ks. Jana Ziei.
 • W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek Msza święta w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie o 18.00. W czasie tej Mszy, na zakończenie dawnej oktawy Bożego Ciała – poświęcenie wianków. 
 • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź rano, w południe i od 17.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Także w piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 7.30–18.00. Zgłoszenia do czuwania przez >> specjalny formularz.
 • W sobotę wspomnienie św. Królowej Jadwigi, której relikwie zostaną wprowadzone do Świątyni w czasie tegorocznego Święta Dziękczynienia. W sobotę o 12.00 Msza zbiorowa przez jej orędownictwo. Intencje można składać do puszki przy kaplicy Najświętszego Sakramentu.
 • W sobotę o 15.30 kolejne spotkanie dla młodych dorosłych „Sól” w Instytucie Jana Pawła II.
 • Spotkania młodzieżowej grupy „Ster” w niedziele o 17.30  w Instytucie Jana Pawła II.
 • Młodych i studentów zapraszamy na spotkania Duszpasterstwa Akademickiego Ryba w piątki o 20.00 w Instytucie Jana Pawła II.

 • We wtorek w godz. 16.00 – 19.00 zapraszamy dzieci do budynku Instytutu na spotkanie Wilanowskiego Świetlika. W programie m.in. warsztaty modowe, plastyczne oraz warsztaty kreatywne z języka angielskiego. Można będzie też zagrać w ping-ponga, piłkarzyki czy cymbergaja. Między zajęciami zapewniamy smaczny posiłek. Zajęcia są bezpłatne, jednak obowiązują zapisy: kontakt@laczynasdobro.org.pl lub SMS pod numer telefonu: 505 546 648. Szczegóły na stronie parafialnej.
 • Fundacja „Łączy Nas Dobro” wraz z Instytutem Jana Pawła II oraz Muzeum Mt 5,14 organizuje w pierwszych trzech tygodniach wakacji półkolonie dla dzieci i młodzieży w budynku Instytutu. Zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem kontakt@laczynasdobro.org.pl.

 • Msze święte w niedziele o godz. 8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy o 7.00 na prośbę u kapłana celebrującego Mszę świętą, 15 minut przed Mszą o 12.00 i od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele – 15 minut przed każdą Mszą świętą.
 • W niedziele o 15.00 zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w poniedziałki w godz. 19.30–20.00 (wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym).
 • We wtorki zapraszamy na Msze święte o 18.00, podczas których wypraszamy potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.
 • W każdy czwartek po wieczornej Mszy świętej o 18.00 odprawiane jest nabożeństwo do Opatrzności Bożej.
 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji  o zdrowie duszy i ciała, a także o pokój dla świata. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, w soboty o 11.30.
 • Od 1 kwietnia przyjmujemy intencje mszalne do końca września bieżącego roku. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.
 • Prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy z udziałem dorosłych, o przejście do Kaplicy Maryjnej (ma nagłośnienie).
 • Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci (typu hulajnogi, rowerki) zostawiamy przed wejściem do Świątyni lub w pylonie.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary przesyłane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać! 
 • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej

Otoczmy modlitwą pochodzących z naszej parafii narzeczonych, by jak najlepiej przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa.

ZAPOWIEDŹ I

 • Mariusz Stanisław Biczyk, kawaler z parafii tutejszej i Karolina Zgiep, panna z parafii tutejszej
 • Michał Franciszek Ochman, kawaler z parafii tutejszej i Weronika Maria Richane, panna z parafii tutejszej
 • Maciej Kowalski, kawaler z parafii tutejszej i Ewa Żelaźnicka, panna z parafii tutejszej
 • Voitsekh Sadowski, kawaler z parafii tutejszej i Zlata Boika, panna z parafii tutejszej