OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA
- Dziś Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Taca jest przeznaczona na Daninę św. Piotra, czyli do dyspozycji Ojca Świetego.
- Nabożeństwa czerwcowe do poniedziałku po Mszy świętej o 18:00.
- W czasie wakacji, od 1 lipca: Msze niedzielne o 9:00, 10:30, 12:00, 18:00 i 19:30 (nie będzie Mszy o 8:00), Msze w tygodniu o 7:00, 12:00 i 18:00 (nie ma Mszy w piątki o 20:00). Kancelaria parafialna czynna w poniedziałki, środy i piątki w godz. 19:15 – 20:00. Do września katechezy przedchrzcielne w drugie i czwarte soboty miesiąca o 19:00.
- W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza święta w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii i o nowe powołania o 18:00, po Mszy – Godzina Święta. W piątek spowiedź od 17:30. O 20:00 dodatkowa Msza święta. W sobotę nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o 11:15. Wcześniej, o 10:50 zapraszamy na Godzinki.
- Decyzją abpa Adriana Galbasa, z dniem 1 lipca ks. Piotr Celejewski został mianowany administratorem parafii NMP Matki Kościoła w Otrębusach. Nowym wikariuszem w naszej parafii został mianowany od 26 sierpnia ks. Paweł Klefas.
- Msze święte w niedziele o godz. 9:00, 10:30, 12:00, 18:00 i 19:30.
- Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy o 7:00 na prośbę u kapłana celebrującego Mszę, 15 minut przed Mszą o 12:00 i 30 minut przed Mszą o 18:00. Spowiedź w niedziele – 15 minut przed i na początku każdej Mszy świętej.
- W niedziele o 15:00 zapraszamy na koronkę do Miłosierdzia Bożego.
- Adoracja Najświętszego Sakramentu w wakacje w Kaplicy Najśw. Sakramentu w poniedziałki w godz. 19:00–20:00 (ze Wspólnotą „Przymierze”).
- We wtorki zapraszamy na Msze święte o 18:00, podczas których wypraszamy potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.
- W każdy czwartek po wieczornej Mszy świętej o 18:00 odprawiane jest nabożeństwo do Opatrzności Bożej.
- Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców i chrzestnych odbywają się w soboty o 19:00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II. W wakacje inaczej, co druga sobota od 12 lipca br.
- Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o zdrowie duszy i ciała, a także o pokój dla świata. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, a w soboty o 11:30.
- Od 1 lipca przyjmujemy intencje mszalne do końca grudnia. Intencje można zamawiać w zakrystii i kancelarii.
- Prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy z udziałem dorosłych, o przejście do Kaplicy Maryjnej (ma nagłośnienie i ekran z transmisją).
- Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci (typu hulajnogi, rowerki) zostawiamy przed wejściem do Świątyni lub w pylonie.
- Dziękujemy za ofiary przesyłane na konto parafialne. Bóg zapłać!
- Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej
Otoczmy modlitwą pochodzących z naszej parafii narzeczonych, by jak najlepiej przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa.
ZAPOWIEDŹ II
- Michał Pawłowski, kawaler z parafii tutejszej i Ilona M. Zarajczyk z parafii św. Wawrzyńca w Warszawie
- Adam Edward Anthony Mickiewicz, kawaler i Agata Anna Woźniak, panna – oboje z parafii tutejszej
- Adrian Opiłowski i Katarzyna Opiłowska z d. Stefanowska, związani cywilnie – oboje z parafii tutejszej
- Krzysztof Mianowski, kawaler z parafii tutejszej i Anna Maria Świerkala, panna z parafii św. Maksymiliana w Józefowie
ZAPOWIEDŹ I
- Jarosław Krupa, kawaler z parafii Nawrócenia św. Pawła w Warszawie i Olga Stasiak, panna z parafii tutejszej
- Michał Marzoch, kawaler z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie i Martyna Szaniawska, panna z parafii tutejszej