Aktualności

Ogłoszenia parafialne (27.02.2022)

 

VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

27 lutego 2022 r.

 • Koronka do Miłosierdzia Bożego dzisiaj o godz. 15.00.
 • Dziś rozpoczyna się także 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 • W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca okres Wielkiego Postu, przygotowujący nas do przeżycia Świętego Triduum Paschalnego. W tym dniu w naszej Świątyni rozpocznie się tegoroczna modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych Warszawy. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 10.00, 12.00, 18.00 i  o 20.00, której przewodniczył będzie ks. kard. Kazimierz Nycz. Na tej Mszy św. będziemy szczególnie  modlić się o pokój na Ukrainie. Po Mszach św. zespół parafialny Caritas będzie zbierał jałmużnę postną, którą przeznaczymy na cele charytatywne, w tym na pomoc dla Ukrainy. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty przez cały dzień, od godz. 6.45 do 20.15
 • W Środę Popielcową osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta). Prawem o wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są związani wszyscy powyżej 14. roku życia.
 • W środę rozpoczynają się także Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 • Tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 • Od Środy Popielcowej przez okres Wielkiego Postu po każdej Mszy św. sprawowanej w dni powszednie o godz. 12.00 będzie udzielane błogosławieństwo relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.
 • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane będą w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.

Nabożeństwo Gorzkich Żali  w niedziele o godz. 15.00.

Za pobożny udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W tym tygodniu I CZWARTEK-Godzina Święta po wieczornej Mszy św., I PIĄTEK – spowiedź rano, w południe i od godz. 17.00, dodatkowa Msza św. o godz. 20.00 a po niej adoracja do godz. 21.00, I SOBOTA– nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.15

 • W czwartek 15 rocznica nominacji kard. Kazimierza Nycza na Pasterza naszej Archidiecezji. Otaczajmy modlitwą naszego Arcypasterza.
 • Spotkanie Kół Żywego Różańca w sobotę po Mszy św. o godz. 12.00
 • Najbliższe spotkania synodalne w naszej parafii będą w środy 9 i 30 marca 2022 r. o godz. 19.30.
 • Organizujemy pomoc dla Ukrainy w formie zbiórki, szczegóły w stronie parafii i Centrum Opatrzności.
 • Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę zostaną przeznaczone na Seminarium Duchowne.
 • Przypominamy o spotkaniach duszpasterstwa akademickiego NURT, które odbywają się w czwartki o godz. 20.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Powstaje przy parafii wspólnota dla młodzieży WnW – Wspólnota na Wilanowie. Spotkania odbywają się w I i III sobotę miesiąca o godzinie 14:00. Każde spotkanie rozpoczynamy w kaplicy Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy uczniów od klasy VIII podstawowej do młodzieży studenckiej. Więcej szczegółów u księdza Marcina.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w dolnym kościele w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała a także o pokój dla świata. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej; w piątki Wielkiego Postu po wieczornej Drodze krzyżowej, w I i II soboty miesiąca o godz. 11.15.
 • Dzień modlitwy wynagradzającej i postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich i nabożeństwo Drogi Krzyżowej w tej intencji w piątek 4 marca po wieczornej Mszy św.
 • Intencje mszalne można zamawiać w górnej zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach urzędowania kancelarii. Na razie intencje przyjmujemy do czerwca.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.
 • Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną. Bóg zapłać.