Aktualności

Ogłoszenia duszpasterskie 4 Niedzieli Wielkiego Postu

 

 • 4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

27 marca 2022 r.

 • Dzisiaj przypada IV niedziela Wielkiego Postu, zwana niedzielą radości – Laetare (od pierwszych słów łacińskiej antyfony na wejście – „Raduj się”). Kościół, Nowe Jeruzalem, już cieszy się z łask płynących z nadchodzących dni paschalnych.
 • Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 15.00.
 • Nabożeństwa Drogi Krzyżowej odprawiane są w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00.
 • Przez okres Wielkiego Postu po każdej Mszy św. sprawowanej w dni powszednie o godz. 12.00 udzielane jest błogosławieństwo relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.
 • Dzieci I komunijne będą miały katechezę po Mszy św. o godz. 10.30. Droga Krzyżowa dzieci I komunijnych będzie w piątek 1.04. o godz. 17.00
 • Wspólnota „Przymierze” zaprasza wszystkich, którzy chcą bliżej poznać Jezusa i znaleźć odpowiedzi na życiowe pytania oraz odkryć swoje miejsce w Kościele, na Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym (REO), które rozpoczną się 28.03. o godz. 19.30 w naszym kościele. Rekolekcje trwają 10 tygodni, spotkania będą się odbywały w kolejne poniedziałki.
 • Spotkanie synodalne w środę w Kaplicy Maryjnej o godz. 19.30. ZAPRASZAMY.
 • W tym tygodniu I PIĄTEK  spowiedź rano, w południe i od godz. 17.00. Msza św. dodatkowa o godz. 20.00 i adoracja do godz. 21.00 i I SOBOTA – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 11.15. Godzinki o godz. 10.50
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii, o zdrowie duszy i ciała a także o pokój dla świata i Ukrainy. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej; w piątki Wielkiego Postu po wieczornej Drodze krzyżowej, w I i II soboty miesiąca o godz. 11.15.
 • W przyszłym tygodniu rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne dla młodzieży i dorosłych, prowadzone przez o. Jacka Salija. Nauki w niedzielę 3 kwietnia o godz. 9, 12.00, 19.00 i 20.30 a w tygodniu od poniedziałku do środy na Mszy św. o godz. 19.30
 • W przyszłą niedzielę chór z liceum im. T. Czackiego wykona pieśni pasyjne po Mszy św. o godz. 12.00
 • Zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Warszawskiej. KRS 0000225750
 • Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

ZAPOWIEDŻ 2

Marcin G. Urbański, kawaler i Katarzyna Wiśniewska, panna, oboje z par. tutejszej

ZAPOWIEDŹ 1

Mateusz T. Mejdon, kawaler i Elżbieta Popławska, panna, oboje z par. tutejszej

Jakub N. Olszak, kawaler i Ewelina Wołoszczuk, panna, oboje z par. tutejszej

 • Włączamy się w akcję CARITAS POLSKA, można wziąć karton z pylonu przy wejściu do Świątyni i wypełnić ją produktami z listy, która jest w środku.
 • Dalej organizujemy pomoc dla Ukrainy w formie zbiórki, szczegóły w stronie parafii i Centrum Opatrzności.

DLA UKRAINY ZBIERAMY:

 • Najbardziej potrzebne będą produkty i półprodukty o długim terminie przydatności do spożycia takie jak:
 • •        zupy błyskawiczne i konserwy;
 • •        dania gotowe ale w puszkach nie słoikach, które mogą się potłuc;
 • •        produkty pieczywopodobne i sucharki;
 • •        kawa i herbata;
 • •        napoje (soki, woda butelkowana 1,5 l.);
 • •        makarony;
 • •        cukier;
 • •        czekolada i batoniki energetyczne.
 • Zbieramy również środki higieniczne i opatrunkowe:
 • •        apteczki;
 • •        termokoce;
 • •        woda utleniona i żele antybakteryjne;
 • •        bandaże, plastry;
 • •        chusteczki higieniczne suche i mokre;
 • •        papier toaletowy i ręczniki papierowe;
 • •        mydło.

Od poniedziałku do piątku w godz. 17-21 w garażu przy wejściu do Panteonu.

Urząd Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy uruchomił specjalny adres e-mail: ukraina@wilanow.pl, na który należy kierować wszelkie zapytania i zgłaszać wszystkie formy pomocy dla Ukraińców, którzy uciekając przed wojną, znaleźli się w Wilanowie. Prosimy, aby właśnie na ten adres: ukraina@wilanow.pl wysyłać wszystkie zgłoszenia. To w znaczny sposób ułatwi i usprawni organizację konkretnej pomocy dla uchodźców wojennych.