Aktualności

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ 10 kwietnia 2022 r.
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  

 

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ

10 kwietnia 2022 r. r.

 • Dzisiaj Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na początku każdej Mszy św. Palmy rozprowadzają bielanki i ministranci, a ofiary przeznaczymy na ich fundusz.
 • Ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali będzie połączone o godz. 15.00.
 • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko do środy.
 • W Wielkim Tygodniu spowiedź od poniedziałku do wtorku w godz. 17.00-20.00, a w środę 17.00-21.00. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

 • Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. Po Mszy św. o godz. 19.00 adoracja Pana Jezusa w kaplicy przechowania (ciemnica w Panteonie Wielkich Polaków) do godz. 22.00. W tym dniu obchodzić będziemy pamiątkę ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa podczas Ostatniej Wieczerzy.
 • Wielki Piątek rozpoczniemy modlitwą poranną Kościoła: Ciemną Jutrznią i Godziną Czytań o godz. 7.00. Przez cały dzień adoracja Pana Jezusa w ciemnicy w Panteonie Wielkich Polaków. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 14.30, tak aby przy XII stacji Drogi Krzyżowej, w godzinie śmierci Pana Jezusa, odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Tego dnia rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00. Adoracja Pana Jezusa w Grobie przez całą noc. Koronka do Miłosierdzia Bożego w nocy o godz. 3.00.  W tym dniu obowiązuje post ścisły, czyli jakościowy i ilościowy. Grób Pański będzie w Panteonie Wielkich Polaków. Taca w czasie tej liturgii na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

 • Wielką Sobotę rozpoczniemy również modlitwą poranną Kościoła: Ciemną Jutrznią i Godziną czytań o godz. 8.00. W tym dniu Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa. Postarajmy się znaleźć czas na czuwanie przy Grobie Pana Jezusa. Koronka do Miłosierdzia Bożego i 2 dzień nowenny o godz. 15.00 w dolnym kościele
 • Wigilia Paschalna będzie w sobotę o godz. 20.30. Tą Mszą św. rozpoczniemy obchód Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Na liturgię przynosimy ze sobą świece na odnowienie obietnic chrztu podczas Wigilii Paschalnej.
 • Błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny w Świątyni od godz. 9.00 do 17.00 .
 • W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.
 • Msza św. w języku angielskim w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 18.00.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie pandemii. W tej intencji 13 kwietnia (środa) rozpoczynamy nowennę pompejańską, aby zakończyć ją po 54 dniach w Dniu Dziękczynienia. Ponieważ jest to dłuższa modlitwa, z reguły będziemy ją odmawiać w tygodniu po wieczornej Mszy św. a w niedzielę i święta przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.45. W Wielkim Tygodniu, w Wielki Czwartek po Liturgii ok godz. 20.30, Wielki Piątek ok godz.20.30, W Sobotę o godz.8.45. Będzie ona transmitowana na Youtubie,  można włączyć się w tę modlitwę w domu.
 • Do środy trwa akcja PACZKA DLA UKRAINY organizowana przez CARITAS POLSKA, tj. można wziąć karton przy wejściu do Świątyni i wypełnić go produktami z listy, która jest w środku. Na wypełnione paczki czekamy na recepcji Instytutu Papieża Jana Pawła II włącznie do środy 13 kwietnia w godzinach od 9.00 do 21.00.

ZAPOWIEDZI  1

Sebastian P. Mikina, kawaler z par. św. Jakuba w Warszawie i Joanna Z. Michalska, panna z par. tutejszej

Michał A. Gocół, kawaler z par. tutejszej i Patrycja S. Chodkiewicz, panna z par. w Celestynowie

Stefano Giacon, kawaler i Karolina A. Jaworska, panna, oboje z par. tutejszej

Mariusz Ł. Sołtysiak, kawaler i Karolina E. Wardakowska, panna, oboje z par. tutejszej