Aktualności

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 2022 R
OGŁOSZENIA PARAFIALNE  

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

24 kwietnia 2022 r.

 • Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym roku przebiega on pod hasłem „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży!”. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w GODZINIE MIŁOSIERDZIA o godz. 15.00 oraz Nowenny Pompejańskiej.
 • Dzisiaj swoje święto patronalne obchodzi CARITAS. Dziękujemy naszemu zespołowi parafialnemu za jego posługę i życzymy Bożego błogosławieństwa na dalszą służbę ludziom najbardziej potrzebującym; obecnie posługującym siostrom i braciom z Ukrainy, czasowo mieszkającym w budynku Instytutu Jana Pawła. Dzisiejsza taca jest na Caritas Polska.
 • Zapraszamy  do cotygodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu w górnym kościele (na czas REO) w poniedziałki w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.
 • We wtorek, przeniesiona  Uroczystość Św. Wojciecha.
 • We wtorki zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, podczas których wypraszamy potrzebne łaski za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.
 • W każdy czwartek po wieczornej Mszy św. odprawiane jest nabożeństwo do Opatrzności Bożej.
 • WIECZÓR DLA JEZUSA W PIĄTEK OD GODZ. 20.00.  Msza św., adoracja, uwielbienie.
 • W piątek dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej, na pamiątkę cudownego ocalenia z obozu koncentracyjnego w Dachau.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej o ustanie pandemii, dar pokoju,  nowenną pompejańską. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.
 • Intencje mszalne można zamawiać w górnej zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach urzędowania kancelarii. Przyjmujemy intencje do września.
 • Rycerstwo Niepokalanej serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w 33 dniowych ćwiczeniach duchowych w celu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Zawierzenie rozpocznie się w dniu 28 kwietnia (w czwartek) o godz. 18:00 Mszą św., po niej 3 części modlitwy różańcowej oraz adoracja Najświętszego Sakramentu i wieczór uwielbienia z Maryją. Szczegóły na plakatach oraz stronie internetowej Parafii.
 • Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną. Bóg zapłać.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego (24 kwietnia br.) Parafialny Caritas zaprasza na koncert charytatywny „Jestem, przyjmuje, przebaczam (JP2)”. Podczas koncertu będą zbierane środki finansowe na leczenie i rehabilitację naszej małej sąsiadki 4-letniej Kalinki. W repertuarze utwory religijne i świeckie grane i śpiewane (również w języku ukraińskim) przez parafialne oraz zaprzyjaźnione grupy muzyczne. Koncert swoją obecnością uświetni pani Halina Frąckowiak. Zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu z rodziną i sąsiadami, do śpiewania, a przede wszystkim do czynienia dobra.

DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA PRZYGOTOWUJĄ SIĘ:

ZAPOWIEDŹ 1.

Paweł Gocłowski, kawaler z par. Bogurodzicy Maryji w Warszawie Anna M. Dobrowolska, panna z par. tutejszej

Albert J. Brandt, kawaler i Magdalena Czyżyńska, panna oboje z par. tutejszej

ZAPOWIEDZI 2.

Maciej M. Solski, kawaler i Daria M. Bober, panna, oboje z par. tutejszej

Kamil Gapiński, kawaler i Magdalena Jankowska, panna , oboje z par. tutejszej

Bartłomiej A. Żak, kawaler z par. MB Różańcowej w Piasecznie i Magdalena Bucior, panna z par. tutejszej

Dawid P. Wilk, kawaler z par. tutejszej  i Katarzyna Bańka, panna z par. w Zarębie

Krzysztof A. Wróbel, kawaler z par. tutejszej i Anna Boguszewska, panna z par. Nawrócenia św. Pawła w Warszawie

Jacek Tadrzak, kawaler i Joanna Stobnicka, panna, oboje z par. tutejszej

Narzeczonych otoczmy modlitwą, aby dobrze przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa.