Aktualności

Ogłoszenia parafialne (29.05.2022)

 WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE (29 maja 2022)

 • Koronka do Miłosierdzia Bożego połączona z Nowenną pompejańską. o godz. 15.00.
 • Nabożeństwa majowe i czerwcowe (od środy) w tygodniu po wieczornej Mszy św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 19.00.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym w dolnym kościele.
 • Nadal modlimy się  Nowenną do Ducha Świętego przed Zesłaniem Ducha św. oraz Nowenną do Opatrzności Bożej przed Świętem Dziękczynienia, po wieczornej Mszy św. w niedzielę po Mszy o godz. 19.00.
 • Wspólnota św. Szarbela  zaprasza na Eucharystię i adorację w środę  ( 1 czerwca ) o 20.00 w kaplicy Najświętszego Sakramentu.  
 • W tym tygodniu I CZWARTEK,- Godzina Święta po wieczornej Mszy św.                  I PIĄTEK, – spowiedź od godz. 17.00, dodatkowa Msza św. o godz. 20.00, adoracja do 21.00, I SOBOTA miesiąca, –  nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP od godz. 10.50. Druga i trzecia część różańca nowenny pompejańskiej po wieczornym nabożeństwie czerwcowym.
 • Spotkanie Kół Żywego Różańca ok godz. 12.45.
 • W przyszłą sobotę Msza św. o godz. 18.00 w dolnym kościele.
 • W sobotę, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, nieszporami  o godz. 20.00 rozpoczniemy czuwanie modlitewne przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Msza św. około godz. 20.30. Zapraszamy do dolnego kościoła.
 • W przyszłą niedzielę ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA, ogólnopolskie dziękczynienie za beatyfikację bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Główna Msza św. o godz. 12.00. Msza św. o godz. 8.00 będzie w dolnym kościele . Nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 i 10.30. Msza św. o godz. 20.30 w dolnym kościele. Zapraszamy do włączenia się w procesję od oo. Barnabitów o godz. 11.00 do Świątyni. Szczegóły na plakatach przy wejściu do Świątyni. Będzie także Miasteczko dla dzieci i inne atrakcje. Gorąco zapraszamy do udziału w dziękczynieniu Bożej Opatrzności.
 • Parking w tym dniu będzie bardzo ograniczony.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie stanu zagrożenia pandemią, o pokój na Ukrainie. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym.
 • Za tydzień, w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.
 • Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Intencje mszalne można zamawiać w górnej zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach urzędowania kancelarii. Przyjmujemy intencje do września.
 • Nasz świątynny zespół wokalno-instrumentalny CANTICUM GRATIORUM cały czas jest otwarty na nowych chórzystów i instrumentalistów. Jeśli ktoś byłby zainteresowany  to zespół będzie śpiewać w niedzielę 29 maja o 12.00 i 16 czerwca w Boże Ciało. Zapraszamy nowych chórzystów i muzyków. Kontakt jest na podstronie chóru.
 • Zapraszamy na pielgrzymkę z naszej parafii do MEDJUGORJE w dniach 23.06.2022 ʹ 03.07-2022. Zapisy p. Małgorzata , tel. 730 306 320
 • W najbliższą sobotę i niedzielę (28 i 29 maja), po Mszach Św. przy wyjściach ze Świątyni będzie można nabyć książkę pt. „Oddychać Maryją – świadectwo życia kard. Stefana Wyszyńskiego”. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na renowację drewnianej figury Maryi Niepokalanej znajdującej się przy ołtarzu w Świątyni.
 • Rycerstwo Niepokalanej, jak co roku, serdecznie zaprasza w dniach 18 – 19 czerwca (sobota-niedziela) na V. Pielgrzymkę rowerowo – samochodową pod hasłem „Tylko miłość jest twórcza!” – jedziemy ją zaczerpnąć od Niepokalanej!”. Szczegóły można przeczytać na stronie parafialnej i na plakatach.
 • Wszystkie decyzje dotyczące rocznicy I Komunii św. są zamieszczane na parafialnej stronie internetowej w zakładce SAKRAMENTY.
 • Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną . Bóg zapłać.

ZAPOWIEDŹ 2

Hanna Marcinkiewicz, panna i Kacper Grzesiak, kawaler , oboje z par. tutejszej

Mateusz Jakóbczyk, kawaler i Liliana E. Rozum, panna, oboje z par. tutejszej

Paweł Niewiatowski, kawaler i Justyna Morgownik, panna, oboje z par. tutejszej

Bogdan J. Czaja, kawaler z par. tutejszej i Małgorzata Perkowska, panna z par. św. Trójcy w Ząbkach

ZAPOWIEDŹ 1

Łukasz D. Hnatkowski, kawaler i Izabela Madziar, panna, oboje z par. tutejszej

Narzeczonych otoczmy modlitwą, aby dobrze przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa.