Aktualności

Ogłoszenia parafialne (12.06.2022)

 UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ (12 czerwca 2022)

 • W czwartek UROCZYSOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO. Msze św. o godz. 8.00, 9.00. 10.30 po niej procesja ulicami miasteczka Wilanów, Klimczaka, Sarmacką, Oś Królewska, Al. Rzeczypospolitej. Po procesji Msza św. ok godz. 13 oraz Msza św. o godz. 19.00 i 20.30. Gorąco zapraszamy na procesję wszystkich parafian a szczególnie dzieci pierwszokomunijne.
 • Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu po wieczornej Mszy św. a w niedzielę po Mszy św. o godz. 19.00. W Boże Ciało w czasie procesji.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w poniedziałek w godz. 19.30-20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym w dolnym kościele.
 • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o ustanie stanu zagrożenia pandemią, o pokój na Ukrainie. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie czerwcowym.
 • W Niedzielę Zesłania Ducha Świętego, kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.
 • Ks. Jarosław Kotula został mianowany proboszczem par. na Młocinach, Msza św. dziękczynna za jego posługę w naszej parafii będzie w poniedziałek 20 czerwca o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie te wspólnoty w których posługiwał ks. Jarek.
 • Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Intencje mszalne można zamawiać w górnej zakrystii po każdej Mszy św. lub w godzinach urzędowania kancelarii. Przyjmujemy intencje do września.
 • Nasz świątynny zespół wokalno-instrumentalny CANTICUM GRATIORUM cały czas jest otwarty na nowych chórzystów i instrumentalistów. Jeśli ktoś byłby zainteresowany  to zespół będzie śpiewać 16 czerwca w Boże Ciało. Zapraszamy nowych chórzystów i muzyków. Kontakt jest na podstronie chóru.
 • Zapraszamy na pielgrzymkę z naszej parafii do MEDJUGORJE w dniach 23.06.2022 ʹ 03.07-2022. Zapisy p. Małgorzata , tel. 730 306 320
 • Serdecznie dziękujemy bardzo wielu osobom za zorganizowanie pikniku parafialnego , było extra.
 • Rycerstwo Niepokalanej, jak co roku, serdecznie zaprasza w dniach 18 – 19 czerwca (sobota-niedziela) na V. Pielgrzymkę rowerowo – samochodową pod hasłem „Tylko miłość jest twórcza!” – jedziemy ją zaczerpnąć od Niepokalanej!”. Szczegóły można przeczytać na stronie parafialnej i na plakatach.
 • Parafia Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie nie prowadzi żadnego profilu na Facebooku. Profil „Wspólnoty Opatrzności Bożej” jest prywatnym przedsięwzięciem pobożnościowym. Wszelkie treści związane z Parafią, które pojawiają się na tym koncie, pochodzą od osób prywatnych i nie są uzgadniane z Parafią. Nie odpowiadamy za jakość i treść publikacji. Także pieniądze przekazywane na ten cel, są przeznaczone dla prywatnych osób.
 • Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne. Przeznaczamy je na bieżącą działalność parafialną . Bóg zapłać.
 • „Mając na względzie, że piątek 17 czerwca br. przypada między dniami ustawowo wolnymi od pracy, co sprzyja organizowaniu w tym czasie rodzinnych i towarzyskich spotkań oraz radosnemu przeżywaniu tych dni, po rozważeniu słusznych racji duszpasterskich, udzielam, zgodnie z kan. 87 § 1 Kodeksu Prawa Kanonicznego, wszystkim osobom przebywającym w granicach Archidiecezji Warszawskiej, dyspensy od nakazanej w piątek wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Zachęcam, aby korzystający tego dnia z dyspensy ofiarowali dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego” – napisał w komunikacie kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

ZAPOWIEDZI 2

Lionel Mortimer Olivier Imbard, kawaler i Alexandra Rose Anne Lydia Deleeuw, panna oboje  z par. tut.

Grzegorz Szymański, Karina A. Mosak, panna , oboje z par. tutejszej

Łukasz Puchalski, kawaler i  Aleksandra Sudnik, panna, oboje  z par. tutejszej

Mateusz Dubowski, kawaler i Agnieszka I. Smolińska, panna , oboje z par. tut.

Tadeusz H. Epsztein, kawaler z par. tut. i Antonina Grądzka, panna z par. św. Michała w Warszawie

Łukasz Kaczorowski, kawaler z par. tut. i Katarzyna Sawicka, panna z par. w Łukowie

ZAPOWIEDŹ 1

Karol Berner, kawaler z par. tutejszej i Natalia Fabrowicz, panna z par. w Orszymowie

Narzeczonych otoczmy modlitwą, aby dobrze przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa.