Ogłoszenia parafialne (14.08.2022)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA DWUDZIESTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

• Zachęcamy do wspólnej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego w niedzielę o godz. 15.00.
  • W lipcu i sierpniu w niedziele i święta nie ma Mszy św. o godz. 8.00.
  • W sobotę nabożeństwo różańcowe o godz. 11.30.
  • W poniedziałek jest Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę, bo jest to święto obowiązujące katolików. Błogosławieństwo ziół i kwiatów w czasie każdej Mszy św..
  • We wtorki zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00, podczas których potrzebne łaski wypraszamy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II przy jego relikwiach.
  • W czwartki po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do Opatrzności Bożej.
  • Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji w intencji trzeźwości naszego Narodu.
  • Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji o oddalenie pandemii, o zdrowie duszy i ciała, pokój na Ukrainie. Różaniec odmawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej; w 3 i 4 soboty miesiąca o godz. 11.30.
  • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci , które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy św. z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.
  • Przypominamy, że wszelkiego rodzaju pojazdy dla dzieci typu hulajnogi, rowerki zostawiamy w pylonie przy wejściu do Świątyni.
  • Podczas wakacji i urlopów zadbajmy o udział w Eucharystii, zwłaszcza w niedziele i święta. Zwróćmy również uwagę na strój, w jakim przychodzimy do kościoła. Niech będzie on godny miejsca świętego.
  • Wszystkie nabożeństwa dostępne online na kanale YouTube Centrum Opatrzności Bożej i parafialnej stronie internetowej.
  • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy św. o godz. 7.00, 15 min. przed Mszą św. o godz. 12.00, od godz. 17.30 do 18.00; w niedziele 15 min. przed Mszą św.
  • Wyjątkowo w czasie wakacji, wieczorna kancelaria czynna jest od godz. 19.15 ze względu na trwający w tym czasie różaniec w Świątyni.
  • Konferencje przed chrztem św. dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o godz. 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.

ZAPOWIEDŹ 2

• Kacper K. Weigel, kawaler z par. tut. i Agnieszka Mandziuk, panna z par. w Lublinie

ZAPOWIEDZI 1

• Kamil Leśniewski, kawaler i Anna Cieplak, panna, oboje z par. tutejszej
  • Mateusz Jeglejewski, kawaler i Marta Góralska, panna, oboje z par. tut.
  • Piotr Bukowski, kawaler i Paulina Szymoniak, panna, oboje z par. tut.
  • Rafał Golasa, kawaler i Kinga P. Jeżewska, panna, oboje z par. tutejszej

Narzeczonych otoczmy modlitwą, aby bardzo dobrze przygotowali się do przyjęcia sakramentu małżeństwa.