Aktualności

Ogłoszenia parafialne (09.10.2022)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA DWUDZIESTĄ ÓSMĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w niedziele o 15.00 a w tygodniu po Mszy świętej wieczornej ok. 18.35. Wyjątek w soboty – o 11.30. Dzieci zapraszamy codziennie, ale szczególnie w środy i piątki.
 • Zapraszamy na katechezy Drogi Neokatechumenalnej, które od 27 września 2022 odbywają się w każdy wtorek oraz czwartek o 20.00 w górnym kościele, w Kaplicy Maryjnej. W tym tygodniu w czwartek zapraszamy na wyjątkowo ważną katechezę – ogłoszenie kerygmatu, czyli dobrej nowiny o zbawieniu w Chrystusie dla każdego człowieka.
 • Dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej oraz ich rodziców zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o 10.30 i na katechezę po Mszy, przygotowujące do sakramentu pokuty i pojednania oraz Eucharystii w 2023 roku. Poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci komunijnych w poniedziałek (10.10) lub środę (12.10) około godz. 18.30, czyli przed różańcem wieczornym w górnym kościele.
 • Rycerstwo Niepokalanej serdecznie zaprasza w środę, 12 października, po różańcu wieczornym, do kaplicy Najświętszego Sakramentu na comiesięczne spotkanie formacyjne, podczas którego wysłuchamy konferencji pt. „Paschalny wymiar Bożego Narodzenia”.
 • W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik dla Jana Pawła II. W tym dniu także 44. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.
 • Przyjmujemy wypominki za zmarłych, za których Msze święte będą odprawiane w każdą ostatnią sobotę miesiąca o 18.30. Wypominki przyjmowane są w zakrystii i kancelarii. Wyczytywanie imion będzie 1 i 2 listopada w czasie procesji oraz przed Mszą świętą za zmarłych w ostatnią sobotę miesiąca.
 • Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy na spotkania w oratorium w czwartki w godz. 18.00 – 19.30.
 • Duszpasterstwo Akademickie Ryba zaprasza studentów i ludzi młodych w wieku 18–26 lat na spotkania formacyjne w każdy piątek o 20.00 w budynku Instytutu Jana Pawła II. Szczegółowe informacje u ks. Piotra Rymuzy i na stronie https://www.facebook.com/duszpasterstworyba

 • Msze św. w niedziele są o godz. 8.00 , 9.00, 10.30, 12.00, 19.00 i 20.30.
 • Spowiedź w dni powszednie odbywa się po Mszy świętej o 7.00, 15 minut przed Mszą świętą o 12.00 oraz od 17.30 do 18.00. Spowiedź w niedziele 15 minut przed Mszą świętą.
 • Konferencje przed chrztem świętym dla rodziców dziecka i chrzestnych z naszej parafii odbywają się w soboty o 19.00 w budynku Instytutu Papieża Jana Pawła II.
 • Cotygodniowa adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy w górnym kościele w poniedziałki w godzinach 19.30–20.00 wraz z grupą modlitewną Odnowy w Duchu Świętym.
 • Kaplica Maryjna jest nagłośniona, prosimy rodziców dzieci, które głośno dają znać o swojej obecności na Mszy świętej z udziałem dorosłych, o przejście z dzieckiem  do tej Kaplicy.
 • Centrum Opatrzności Bożej zaprasza do kawiarenki przy namiocie, gdzie będzie można napić się dobrej kawy i spędzić jeszcze razem ten niedzielny czas.
 • Policja przestrzega przed oszustami, którzy podają się za policjantów lub informują o wypadku, któremu podobno miała ulec bliska osoba, by wyłudzić pieniądze. Funkcjonariusze Policji, jak rownież innych instytucji dbających o bezpieczeństwo mieszkańców, nigdy nie zwracają się o udostępnienie pieniędzy na rzecz podejmowanych przedsięwzięć.
 • Dziękujemy za wszystkie ofiary przesyłane bezpośrednio na konto parafialne. Bóg zapłać! 
 • Zachęcamy do śledzenia parafialnego konta w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/parafiaopatrznoscibozej